Slováci, kašlite na uznanie okolia! Prestaňte investovať do áut, investujte do seba!

  • Vždy na bratislavských cestách žasnem, aké autá jazdia okolo.
image_1448185081.jpeg
  • Vždy na bratislavských cestách žasnem, aké autá jazdia okolo.

 

Bratislava je po Moskve mesto s tými najluxusnejšími autami v Európe. Samé nádherné kúsky. Počkať. Bratislava? Tá Bratislava, kde sa neustále sťažujeme na nižšie mzdy oproti zahraničiu? Ako je možné, že naše malebné hlavné mesto je plné značiek ako Rolls Royce, Land Rover a Porsche?

Pretože investujeme peniaze tak, aby sme urobili dojem na iných!

A to je zle.

Ak si kúpiš auto, ktoré ledva dokážeš splatiť, potom sa snažíš zapôsobiť na iných. Ak si kupuješ drahé oblečenie, na ktoré reálne nemáš, robíš to, aby si zapôsobil na iných. Ak potrebuješ mať vždy najnovšiu technológiu a pritom stále bývaš u rodičov, snažíš sa zapôsobiť na iných. Ak cestuješ po svete, len aby si si urobil fotky a nič skutočne nezažiješ, potom sa snažíš zapôsobiť na iných.

 

 

Necháp ma zle, každý má právo rozhodovať o svojich peniazoch, ako sa mu ráči. A obzvlášť ak si niekto spomenuté veci dovoliť môže, je to úplne v poriadku. Máš dosť peňazí? Kúp si čo chceš! Problém je, že často investujeme peniaze, ktoré vlastne ani nemáme, do vecí, ktoré v skutočnosti nepotrebujeme. 

V zahraničí je bežné, že ľudia celú mladosť tvrdo pracujú a šetria, aby si mohli dovoliť vlastné bývanie. Až potom, keď sú finančne stabilní si doprajú luxus v podobe výnimočného auta. Investujú do vzdelania, investujú do vlastného biznisu, snažia sa vybudovať niečo, čo bude trvať viac, ako len krátky okamžik. 

 

 

Investuj rozumne. Obleč sa slušne. Stravuj sa zdravo. Maj dobrú hygienu. Pracuj na svojich soft skilloch. Toto sú jediné veci, do ktorých by si mal investovať v závislosti na tom, čo si o tebe druhí pomyslia. A to nehovorím hocikom, hovorím o ľuďoch, ktorí ťa rešpektujú aký si. Rodina, priatelia, potenciálni klienti. Ostatní ti môžu byť ukradnutí. Čo ťa potom, čo si myslí tvoj bývalý spolužiak zo strednej? Alebo tá pani na zastávke? 

 

 

Akonáhle sa prestaneš hrať na niečo, čo nie si, s peniazmi, ktoré nemáš, prirodzene k sebe pritiahneš ľudí, ktorých pritiahnuť máš. Ak sa budeš hrať na niečo iné, pritiahneš ľudí, ktorí ti nesedia. A ešte ťa aj časom prekuknú.

Keď si všetky tieto veci uvedomíš a prestaneš investovať kvôli dojmu, zrazu zistíš, že tých peňazí vlastne vôbec nemáš málo. Zrazu ušetríš na aute. Na nájme. Na telefóne. A zostanú ti peniaze. Peniaze, ktoré môžeš pomocou svojej firmy, investícií alebo čohokoľvek iného použiť na získanie ďalších peňazí. 

A potom, za niekoľko rokov, si všetky tie veci, po ktorých si túžil, naozaj kúpiš. A bude to úplne ok. Pretože do týchto vecí vložíš peniaze, ktoré reálne máš. Kúpiš si veci, ktoré si naozaj môžeš dovoliť. 

A za sebou budeš mať hodnotu, akú nikto z tých „pózerov“ tam v uliciach mať nebude.

 

 Zdroj fotografií: Facebook skupina – Najkrajšie autá Slovenska

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech