Slováci, ktorí menia svet liečenia rakoviny, zaznamenali historický úspech a získali 2,5 milióna eur

  • Slovenský startup zaznamenal výrazný úspech a získal grant v hodnote 2,5 milióna eur
  • Riešenia od Multiplex DX sú postavené na včasnom diagnostikovaní rakoviny prsníka
Na snímke vedec, biochemik Pavol Čekan
TASR
  • Slovenský startup zaznamenal výrazný úspech a získal grant v hodnote 2,5 milióna eur
  • Riešenia od Multiplex DX sú postavené na včasnom diagnostikovaní rakoviny prsníka

Americko-slovenská biotechnologická firma MultiplexDX, ktorá sa zameriava na včasné odhaľovanie rakoviny, získala ako jediná slovenská firma podporu od Akcelerátora Európskej inovačnej rady, ktorá je pod Európskou komisiou, 2,5 milióna eur.

Výzvy Akcelerátora, ktorý rozdal dokopy 278 miliónov eur, sa zúčastnilo 1800 firiem. Multiplex DX ako jediná slovenská firma zaznamenala historický úspech.

KONECNE SA NAM TO PODARILO! Sme prva SK firma, ktora ziskala prestizny EIC Accelerator grant (predchadzajuci SME…

Gepostet von MultiplexDX International am Freitag, 6. Dezember 2019

Cieľom firmy je včasná diagnostika rakoviny, ktorá je kľúčovou pri následnom liečení. Slováci si veria a ich riešenie by malo mať až 100% úspešnosť odhalenia rakoviny.

„Poslaním MultiplexDX je eliminovať diagnózu rakoviny vytvorením spoľahlivých, 100% presných, kvantitatívnych a cenovo dostupných diagnostických testov. Produkty a služby MultiplexDX ponúkajú rôzne nákladovo efektívne, inovatívne a vysoko kvalitné riešenia,” píše sa na stránkach firmy.

Grant 2,5 milióna eur získala firma na výskum a vývoj včasnej diagnostiky rakoviny prsníka a spolu so 75 ďalšími startupmi sa zaradila medzi menšinu ocenených tento rok.

Čítaj viac >> Slovenský medicínsky startup MultiplexDX vyhral cenu za najväčší dopad na spoločnosť v rámci regiónu CEE

Prestížne ocenenia a spolupráce

Podľa dostupnýh informácii má byť Multiplex DX dokonca jedinou firmou v rámci V4, ktorá grant získala. Vo východnej Európe budú mať zastúpenie len dve firmy, a to z Estónska a Bulharka.

Multiplex DX získal prestížne ocenenia už v minulosti. Do svetovej súžaťe startupov sa minulý rok dostal Multiplex DX hneď po tom, ako získal umiestnenie v súťaži CESAwards v kategórii „Najväčší dopad na spoločnosť“. Na čele firmy stoja slovenskí vedci Pavol Čekan a Vladimír Wolf.

Firma si už stihla získať niekoľko klientov, medzi ktorých patrí Britský národný inštitút zdravia, niekoľko univerzít v USA a taktiež v Jeruzaleme. Obaja vedci pôsobia vo firme aj ako konatelia a do startupu investovali v minulosti investičné spoločnosti Neulogy Ventures a Crowdberry.

Firma má svoje kacelárie v Bratislave a v Spojených štátoch vo Washingtone.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech