Slováci odštartovali tohtoročné majstrovstvá skvelým výkonom. Francúzsko zdolali 4:2

• Slovenskí hokejisti si na zoznam pripisujú prvé víťazstvo
  • V zápase s Francúzskom sa im podarilo zopakovať výkon z prípravného zápasu
slovensko bronz svedsko hokej

Slovenskému hokejovému tímu sa podarilo zdolať Francúzsko výsledkom 4:2 v prvom zápase na tohtoročných MS v Hokeji. Podarilo sa im tak zopakovať výkon z prípravného zápasu, v ktorom Francúzov porazili 2:0.

V prvej tretine poputoval puk do bránky z čepele Pavla Regendu, ktorý tak opäť otvoril slovenské gólové skóre, po tom, čo ho na poslednom zápase zimnej olympiády uzavrel.

V druhej tretine rozvlnil bránkovú sieť kapitán Tomáš Tatar, čím úspešne využil presilovku. Francúzska odpoveď na seba však nenechala dlho čakať, vedenie nášho tímu znížil Anthony Rech a o pár minút neskôr na 2:2 vyrovnal Perret.

Posledné minúty druhej tretiny však opäť priniesli ovocie. Francúzskeho brankára tentokrát prekonal Samuel Takáč.

Tretia tretina sa niesla v znamení nevyužitých príležitostí, Slováci mali k dispozícii až dve presilové hry, v ktorých však nepadol žiaden gól. Zápas podčiarkol druhým gólom až Regenda, strelou do prázdnej brány po odvolaní francúzskeho brankára.

Finálny výsledok premiérového zápasu Slovenska je teda 4:2, za čo chlapcom gratulujeme. Za najlepšieho hráča nášho tímu bol zaslúžene vyhlásený Patrik Rybár.

Hviezdne očakávania

Slovensko je zaradené do skupiny A, ktorá na papieri síce vyzerá slabšie, no napriek tomu nás už o pár dní postaví pred takých hokejových gigantov, akým je napríklad Kanada. Najbližší zápas si budeš môcť vychutnať už zajtra, a to oproti Nemecku v čase 19:20.

OH hokej slovensko USA
zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Ďalej slovenský tím čakajú ešte zápasy so Švajčiarskom, Kazachstanom, Talianskom a Dánskom. Naše rady tento rok posilnili aj mená ako spomínaný Tatar, momentálne pôsobiaci v tíme New Jersey Devils v prestížnej NHL, ale aj Juraj Slafkovský, ktorý si získal pozornosť celého národa svojimi famóznymi výkonmi na poslednej zimnej olympiáde.