Slováci otvorili miliónhviezdičkový spánkový rezort „na konci sveta“

  • Nenájdeš tu nič iné, len plnohodnotný spánok.
skycover
spankovyhotel.sk/unsplash.com
  • Nenájdeš tu nič iné, len plnohodnotný spánok.

V dnešnej rýchlej dobe, čoraz viac ľudí trpí spánkovými poruchami. Síce sa snažíme žiť v znamení zdravého životného štýlu, jesť nutrične bohaté jedlo a športovať, no tak podstatný element ako je spánok často s prehľadom zanedbávame.

Mnoho Slovákov možno ani nezažilo ničím nerušený, tvrdý spánok bez podnetov z okolitého prostredia. Predsa len, hluk dopravy, či svetelný smog si nás nájde takmer všade.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: spankovyrezort.sk

Aj na Slovensku však jestvujú tak neprístupné miesta, na ktorých sa dá zmiznúť pred svetom technológíí, stresu, či hluku. Takým miestom je aj jedinečný spánkový rezort, ktorý vznikol v Krajnej Porúbke v okrese Svidník, pri Poľsku. V tejto dedinke „na konci sveta“ žije 46 obyvateľov na 373 hektároch. Nenájdeš tu dokonca ani obchod, poštu, či plynovú prípojku a mobilný signál tu chytíš len s veľkým šťastím.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: spankovyrezort.sk

Šikovní Slováci sa však rozhodli otočiť očividnú neprístupnosť dedinky na benefit, na ktorom postavili unikátny biznis. Ide o svetový unikát – Spánkový rezort.

Ich klientelou sú moderní ľudia, ktorí väčšinu času trávia v hluku veľkomesta pod neustálym stresom, bez toho, aby sa poriadne zresetovali.  Na svoje si tu však príde aj človek, ktorý chce jednoducho len vypnúť a spať.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: spankovyrezort.sk

V Spánkovom rezorte v zabudnutom kraji pri Poľských hraniciach ťa čakajú podmienky, vďaka ktorým budeš spať ako v bavlnke. Zaspávať môžeš za zvuku praskania dreva v kozube, v čierno-čiernej tme a v dokonalom tichu.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: spankovyrezort.sk

V tomto rezorte sa nezabúda ani na bezpečnosť. Keďže domy v Spánkovom rezorte sú vykurované drevom, či uhlím, môže tu prísť k úniku jedovatého oxidu uhoľnatého. Aby nedošlo k nechceným situáciám, majitelia rezortu do tradičných domov nainštalovali bezpečnostné technológie.

„Spojili sme ideálne miesto na spánok s modernou technológiou a vytvorili sme pre vás rezort, kde zaspať na raňajky nie je žiadna hanba. Úplné ticho, tma, že by sa dala krájať. Zaspať tu nie je žiadna veda, hlavne ak si môžete byť istí, že vás v noci chránia moderné alarmy od VSE – CO hlásič a požiarne hlásiče sú štandardom v každom dome,“ píše sa na stránke rezortu.

Ak ťa tento rezort zaujal, pobyt si tu môžeš rezervovať aj prostredníctvom Airbnb.

 

zdroj:spankovyrezort.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá