Slováci prišli s dokonalým nápadom. V ťažkých časoch kŕmia „záchrancov Vianoc“

  • Počas predvianočného obdobia Slováci dokazujú svoju dobrosrdečnosť
  • Kuriérov tešia milým gestom
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, Facebook/Dajana Deuška Poláková, mobilNET - príslušenstvo pre mobilné telefóny
  • Počas predvianočného obdobia Slováci dokazujú svoju dobrosrdečnosť
  • Kuriérov tešia milým gestom

Domovom sociálnych sietí sa často stávajú hoaxy, dezinformácie a klamstvá. Ak však odhodíme skepticizmus a pridáme štipku pozitivity, môžeme uviesť, že sociálne siete sa stávajú aj zdrojom dobra.

Zachránili Vianoce

Vianoce so sebou každoročne prinášajú niekoľko milých akcií vrátane balenia darčekov pre ľudí v domovoch dôchodcov či detí zo sociálne slabších rodín. Pozornosti mnohých Slovákov však neunikol ani originálny nápad – nakŕm svojho kuriéra.

Ten sa údajne realizuje už niekoľko rokov. Aktuálne za spustením akcie stojí Zuzka Šišmičová. Tá ľudí prostredníctvom sociálnej siete vyzvala k tomu, aby sa šnúra dobrých skutkov nepretrhla ani tento rok.

„Už 3 roky sa zúčastňujem tejto krásnej akcie Nakŕm kuriéra. Teraz som ju ešte nikde nevidela, tak som sa rozhodla, že ju tentokrát spustím ja. Kuriéri nám už nejaký ten čas veľmi pomáhajú a uľahčujú život. V tejto šialenej dobe, v ktorej sme sa opäť ocitli, nám už druhý rok zachránia Vianoce,“ uvádza Zuzka.

Dodala, že „chalani“ vykonávajúci toto povolanie sa nemajú kedy zastaviť ani najesť. Preto ľudí vyzvala, aby kuriérom pri preberaní balíka podarovali čokoľvek na doplnenie energie.

Aspoň nejakú drobnosť na posilnenie, na energiu, vodu, čaj, napolitánku, cukríky. Dôležité je ukázať im, že si ich prácu vážime a sme im vďační,“ podotkla ďalej.

Ťažká doba potrebuje milé gestá

Zuzka nám tiež prezradila, že akciu spúšťa aj napriek tomu, že v rodine pracovníka v kuriérskej spoločnosti nemajú. Spomína však na obdobie, počas ktorého bola na materskej a kuriéri jej pomáhali pravidelne.

„Bývam v malej časti obce a keďže som bola na materských, kuriéri sem chodili často a už sa trochu poznáme. Zapájala som sa niekoľko rokov a je to veľmi pekná myšlienka. Nejde ani o to konkrétne jedlo, ale o tú vďačnosť a úctu voči nim,“ dodáva pre Startitup Zuzka.

Ubehlo niekoľko dní a ľudia začali hromadne akciu zdieľať na svojich profiloch. K textom prikladajú fotky a inšpirujú tak iných k tomu, čo do balíčka kuriérovi nadeliť.

„Ja som dnes podarovala naše sušené domáce jabĺčka. Veľmi sa potešil a bol prekvapený. Poďme spoločne posúvať dobro po svete,“ píše jedna zo zapojených žien. Mnohí označujú kuriérov za záchrancov Vianoc v tejto ťažkej dobe a fotografie pridávajú s hashtagom #nakrmkuriera.

Na celú akciu reagujú nielen darcovia, ale aj samotní kuriéri. Jeden z pracovníkov na sociálnej sieti vtipne podotkol: „Zapojte sa ľudia, potrebujem pribrať troška.

Tak čo, nakŕmiš po preberaní balíka kuriéra aj ty?

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie