Slováci rezignovali, želajú si koniec súčasnej vlády. Prieskum ukázal jednoznačné čísla

  • Agentúra AKO zhotovila pre reláciu TV JOJ Na hrane prieskum
  • Vyplýva z neho, že koniec vlády si neželá 36 % respondentov
matovic, kollár, fico
Igor Matovič, Boris Kollár a Robert Fico, TASR/Martin Baumann
  • Agentúra AKO zhotovila pre reláciu TV JOJ Na hrane prieskum
  • Vyplýva z neho, že koniec vlády si neželá 36 % respondentov

Agentúra AKO vypracovala prieskum, v ktorom sa ľudí pýtala, či si želajú rozpad súčasnej vlády. Na otázku im odpovedalo celkovo tisíc respondentov. 

Smeráci verzus Heger

Koniec súčasnej vlády si želá takmer 57 % občanov Slovenska. Ako vyplýva z prieskumu agentúry AKO pre reláciu TV JOJ Na hrane, zhruba 43 % opýtaných si určite želá pád súčasného vládneho kabinetu a viac ako 14 % si asi želá jeho koniec.

Koniec vlády si neželá 36 % respondentov, z toho 22 % si pád vlády neželá vôbec a 14 % si asi neželá koniec vlády. Prieskum verejnej mienky sa na vzorke tisíc respondentov konal od 7. do 10. júna tohto roka.

Najviac si želajú pád vlády Eduarda Hegera voliči strany Smer-SD a Republika (zhodne 91 %). Nasledujú respondenti, ktorí by vo voľbách dali svoj hlas strane Hlas-SD (77 %). Koniec vládneho kabinetu by privítali aj voliči SNS (71 %).

Prevaha žien

Z vládneho štvorlístka by si najviac želali pád vládneho kabinetu voliči strany SME Rodina (26 %). Zhruba 16 % respondentov, ktorí by volili KDH, by chceli pád súčasnej vlády. Voliči strany SaS (6 %) by si menej priali koniec vlády ako najsilnejšej koaličnej strany OĽaNO (7 %).

Boris Kollár
zdroj: TASR/Martin Baumann

Skončenie súčasnej vlády si častejšie želajú ženy, opýtaní v stredných vekových kategóriách (34 – 65 rokov), menej vzdelaní, obyvatelia Banskobystrického, Trenčianskeho, Prešovského a Žilinského kraja a občania slovenskej národnosti.

Prieskum agentúra AKO vypracovala podľa medzinárodných štandardov kvality WAPOR, ESOMAR a štandardov Slovenskej Asociácie Výskumných Agentúr (SAVA), ktorých je agentúra AKO členom.

Zdroj: SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá