Slováci sa „do krvi“ rozhádali pre psie mäso, polícia mala čo robiť

  • Psie mäso rozdelilo národ, políciu zaplavila lavína podnetov pre hoax o otvorení kontroverznej reštaurácie v srdci Európy
BeFunky-collage (11)
unsplash.com
  • Psie mäso rozdelilo národ, políciu zaplavila lavína podnetov pre hoax o otvorení kontroverznej reštaurácie v srdci Európy

Údajná prvá psia reštaurácia v Bratislave Dog Corner rozprúdila veľmi zaujímavú diskusiu. Slováci sa nevedia zhodnúť na tom, čo je brutalita. Podľa mnohých spoluobčanov sa brutalita dá páchať iba na domácich zvieratách (pes, mačka), ale vykorisťovanie a zabíjanie hospodárskych zvierat už brutalita nie je. 

Slováci sa v komentároch pod príspevkami tejto fiktívnej reštaurácie poriadne rozhádali. Zástancovia práv všetkých zvierat a tí, čo zastávajú iba práva pre psov si hrubo nadávali a dokonca si navzájom priali smrť. Je šokujúce, ako jedlo dokáže rozdeliť národ a zvlášť, keď ide o hoax.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: Facebook.com/dogcorner

Zdesení milovníci psov masovo kontaktovali políciu, aby reštauráciu ponúkajúcu psie mäso okamžite preverila. Množstvo pokrytcov bolo tak veľké, že polícia vydala verejnú žiadosť o to, aby im už v tejto súvislosti ľudia nepísali. 

„Zaplavili ste nás so správami o údajnej reštaurácii v Bratislave, ktorá má ponúkať psie mäso. Je to hoax, alebo lepšie povedané provokácia. Žiadame zároveň občanov, aby nás nezaťažovali v tak masových vlnách podobnými správami, ktoré sú ľahko overiteľné aj prostredníctvom vlastného pátrania,“ uvádza polícia SR na svojej facebookovej stránke.  

Polícia spresnila, že ide o provokáciu, ktorá nie je prvá svojho druhu. Muži zákona tiež podotkli, že majú na práci aj vážnejšie veci a preto nebudú na súkromné správy od občanov jednotlivo odpovedať. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech