Slováci sa nevedia správne obliecť do spoločnosti. Spoznaj etiketu, ktorá ti pomôže zapôsobiť

  • Na raňajky do hotelovej reštaurácie nechodíme v spodnej bielizni
  • To si za určitých okolností nechajte „na doma“, radí odborníčka na etiketu
na snímke je muž a žena v reštaurácii
freepik
  • Na raňajky do hotelovej reštaurácie nechodíme v spodnej bielizni
  • To si za určitých okolností nechajte „na doma“, radí odborníčka na etiketu

Už sa vám možno stalo, že keď ste išli na romantickú večeru do dobrej reštaurácie so svojou polovičkou, vedľa vás sedel pár, ktorý vyzeral, že si iba odskočil z tréningu ešte v športovom oblečení… Za posledné roky naša spoločnosť celkovo poľavila v nárokoch na adekvátne obliekanie.

Lucia Sandrin Breznayová alias Madam Etiketa preto v tomto článku ozrejmí dress code v hoteloch, píšu Kávičkári.

Dvojaký meter

Pred pár dňami som zažila situáciu, keď vo veľmi dobrom hoteli na Slovensku prišiel klient na večeru v „tielkovom“ tričku a „kraťasoch“ (z pohľadu etikety prišiel na večeru do 4-hviezdičkového hotela v spodnej bielizni).

Čudujete sa? Ja nie. Nie je nič výnimočné vidieť ľudí v centrách miest v teplákoch, a nie sú to turisti alebo športovci po tréningu. To klasické slovenské „v nedeľu vo sviatočnom“ už existuje možno iba v poviedkach.

Musím, žiaľ, konštatovať, že aj na IG sa udomácnil akýsi zvláštny fenomén. Niektoré lepšie hotely na Slovensku bez problémov zverejnia fotku dámy sediacej pri raňajkách v hotelovej reštaurácii v športovej podprsenke, a to len preto, že je to influencerka s pár tisíckami sledovateľov… No na druhej strane, tie isté hotely očakávajú od hostí, že budú dodržiavať určitý dress code, ale nechajú influencerov „špacírovať sa“ po ich IG polonahých.

Toto sa na raňajky nenosí

Nie, dámy a páni, na raňajky do hotelovej reštaurácie nechodíme v spodnej bielizni! To si za určitých okolností nechajte „na doma“. Dress code na raňajky vylučuje tielka, športové tričká alebo športové podprsenky doplnené krátkymi legínami alebo športovými šortkami.

Žiadne priehľadné šaty ani plavky, aj keď je bazén len na pár metrov od vás! Napriek tomu, že máte v dobrých hoteloch k dispozícii v izbe župan, ten nechajte zavesený vo vašej hotelovej izbe. Na raňajky v ňom určite nechoďte.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa ⚜️Madam Etiketa⚜️ Lucia SANDRIN BREZNAYOVÁ (@madametiketa)

Ideálny dress code na raňajky a obed pre dámy

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroj: Kávičkári.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá