Slováci sa vo virálnej petícii masívne búria proti povinnému očkovaniu. Založil ju politik, čo zdieľal hoaxy o iluminátoch

  • S vážnosťou situácie sa vynára aj otázka povinného očkovania
  • Niekoľko ľudí však s návrhom nesúhlasí, odpoveďou je online petícia
  • Petíciu založil politik Lukáš Machala z Republiky, ktorý v minulosti šíril hoaxy o iluminátoch
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, unsplash/Jakayla Toney, unsplash/Scott Graham
  • S vážnosťou situácie sa vynára aj otázka povinného očkovania
  • Niekoľko ľudí však s návrhom nesúhlasí, odpoveďou je online petícia
  • Petíciu založil politik Lukáš Machala z Republiky, ktorý v minulosti šíril hoaxy o iluminátoch

Povinné očkovanie už nie je témou výhradne Rakúska. Nad jeho zavedením premýšľa aj premiér Eduard Heger.

Diskutuje s právnikmi aj lekármi

O možnosti zavedenia povinného očkovania pre seniorov aktuálne hovorí Heger s odborníkmi. „Diskutujem o tom s lekármi aj právnikmi. Riešime, ako to spraviť tak, aby to bolo v súlade s ústavou,“ uviedol Heger v sobotu.

Zastáva totiž názor, že práve očkovanie seniorov by mohlo byť ideálnou cestou. O podobnom kroku hovorí aj niekoľko zdravotníkov, ktorí aktuálnu situáciu považujú za kritickú. Reakcie opozičných politikov na seba nenechali dlho čakať a už počas víkendu uviedli, že na strane povinného očkovania nestoja.

zdroj: TASR/ Roman Hanc

Za 3 dni 15-tisíc

Téma rozpútala vášne aj medzi bežnou populáciou. Ľudia hromadne podpisujú petíciu, ktorá žiada zachovanie dobrovoľnosti v očkovaní na ochorenie Covid-19 v Slovenskej republike.

My, dole podpísaní občania Slovenskej republiky, využívame týmto svoje ústavné právo na odpor v zmysle ustanovenia článku 32 Ústavy Slovenskej republiky. Nesúhlasíme s porušovaním našich ľudských práv a občianskych slobôd protiprávnou činnosťou ústavných orgánov – vládou Slovenskej republiky, Národnou radou Slovenskej republiky a úradom prezidentky Slovenskej republiky,“ píše sa v petícii.

So slovami sa stotožňuje 16-tisíc Slovákov. To je totiž počet ľudí, ktorí v priebehu troch dní podpísali petíciu proti zavedeniu povinného očkovania.

Tá bola iniciovaná Lukášom Machalom z opozičnej strany Republika. Machala je bývalý poradca predsedu SNS Andreja Danka a pôsobil ako generálny tajomník služobného úradu ministerstva školstva.

Hoaxy mu nie sú cudzie, v minulosti zdieľal napríklad klamlivé správy, že ilumináti pripravujú 3. svetovú vojnu a jediný, kto môže zachrániť svet, je Vladimir Putin, píše Denník N.

Podobné kroky prichádzajú aj napriek tomu, že premiér Eduard Heger politikov vyzval k spolupráci. Opozícia by podľa jeho slov mala prestať bojovať proti vláde a začať bojovať proti Covidu.

Zdroje: peticie.com, Denník N

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie