Slováci sa z Košíc môžu dostať do celého sveta. Z letiska sa opäť lieta do neďalekej destinácie

  • Letisko Košice opäť lieta do hlavného mesta nášho suseda
  • Svetové metropoly sú od nás vzdialené iba jeden prestup
letisko košice varšava
Ilustračný obrázok, TASR/František Iván, Unsplash/Kamil Gliwiński
  • Letisko Košice opäť lieta do hlavného mesta nášho suseda
  • Svetové metropoly sú od nás vzdialené iba jeden prestup

Slováci sa po niekoľkomesačnej zimnej prestávke opäť budú môcť do hlavného mesta našej susednej krajiny dostať prostredníctvom priameho leteckého spoja. Poľský národný dopravca LOT Polish Airlines sa vracia na letisko Košice, aby znovuotvoril zaužívanú linku medzi Varšavou a Košicami. O novinke informuje Košice International Airport na svojej webovej stránke.

LOT bude na tejto trase premávať šesťkrát týždenne počas štyroch dní prúdovými lietadlami typu Embraer E170/E175 s kapacitou 76 alebo 82 sedadiel. Prvý Embraer E175 letiaci z Varšavy na tejto linke pristál v Košiciach 27. marca tesne po polnoci. 

Z Varšavy do celého sveta

LOT neprináša východnému Slovensku iba priame spojenie s hlavným mestom Poľska. Okrem toho majú Slováci po novom k dispozícii aj napojenie na sieť vyše 80 destinácií v rámci 4 kontinentov.

Metropoly ako Paríž, Brusel, Amsterdam, New York, Chicago, Miami, Los Angeles, Toronto, Soul, Naí Dillí či Tokio sú dostupné pre cestujúcich letiacich z Košíc s pohodlným prestupom na letisku Fryderyka Chopina vo Varšave.

Letový poriadok zahŕňa aj pohodlné spojenie Košíc so švédskym mestom Göteborg (s krátkym prestupom vo Varšave), ktoré bude určite prínosom pre aktivity švédskych investorov na východnom Slovensku.

letisko košice
zdroj: FOTO TASR/František Iván

Máme veľkú radosť z toho, že LOT sa vracia do Košíc. Vhodne vyskladaný letový poriadok ponúka atraktívne možnosti spojenia s Varšavou, mnohými európskymi metropolami a diaľkovými destináciami v Severnej Amerike či Ázii,“ uviedol Thomas Dworschak, výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice.

„S návratom LOT-u sa rapídnym spôsobom zlepšuje konektivita celého východného Slovenska, z čoho nepochybne budú profitovať cestujúci letiaci za rodinou, oddychom, prácou, či podnikateľskými aktivitami,“ dodal.

O výhodách pre slovenských cestovateľov hovorí aj Michał Fijoł, člen predstavenstva pre obchodné záležitosti LOT Poľské aerolínie: „LOT Poľské aerolínie sa neustále snaží obnoviť sieť spojení spred pandémie. Obnovenie prevádzky na linke z Varšavy do Košíc na jednej strane umožní pohodlnejší prístup na východné Slovensko, čo otvorí priestor pre rozvoj cestovného ruchu a podnikania.“

„Na druhej strane je to tiež skvelá príležitosť pre obyvateľov Košíc a okolia navštíviť Varšavu alebo využiť bohatú sieť spojení LOT z varšavského letiska ďalej do Európy a Ameriky alebo Ázie. Možnosť pohodlného a rýchleho prestupu na ďalší let je nepochybnou výhodou nášho ,hub-u‘.

Do Varšavy počas štyroch dní, späť počas šiestich

Lietadlá budú na trase Košice – Varšava premávať počas pondelka, utorka, štvrtka a soboty. V prípade pondelka a štvrtka pôjde dokonca o dva lety denne. Z Varšavy do Košíc sa cestujúci dostanú každý deň v týždni s výnimkou soboty. Tabuľku s prehľadom časov nájdeš na webovej stránke letiska.

Od 26. marca 2023 sa teda upravuje letový poriadok letiska Košice. S leteckou spoločnosťou Wizz Air sa cestujúci stále môžu dostať do destinácie Londýn Luton a s Ryanairom do destinácií Londýn Stansted, Praha, Liverpool či Dublin. 

Letecká spoločnosť Austrian Airlines cestovateľov dopraví do Viedne, odkiaľ sa môžu dostať ďalej v rámci ich širokej siete destinácií v Európe, USA, Kanade a Karibiku. Letecká spoločnosť LOT Poľské aerolínie ich po novom prepraví do Varšavy a ďalej v rámci jej širokej siete destinácií v Európe, USA, Kanade a Ázii.

Zdroj: Košice International Airport

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá