Slováci vyzbierali za pár hodín tisíce eur. Poputujú na pomoc rodinám obetí dopravnej nehody v Bratislave

  • Slováci do zbierky prispievajú vo veľkom, prebiehať bude ešte 30 dní
  • Dopravná nehoda si vyžiadala 5 životov
Na snímke sú policajtky v zelených bundách.
Miesto nehody, TASR/Martin Baumann
  • Slováci do zbierky prispievajú vo veľkom, prebiehať bude ešte 30 dní
  • Dopravná nehoda si vyžiadala 5 životov

V nedeľu 2. októbra v nočných hodinách sa na bratislavskej zastávke Zochova odohrala tragická nehoda, ktorá si vyžiadala 5 mladých životov a viacerých zranených. 

Nehodu mal zapríčiniť generálny sekretár Deaflympijského výboru Slovenska Dušan Dědeček. Ako spolujazdec bol podľa informácií TV novín jeho syn Lukáš Dědeček, ktorý je v tomto výbore kontrolórom. 

Tragická nehoda na Zochovej zastávke v Bratislave

Na situáciu reagovali viacerí slovenskí politici a aj Zuzana Čaputová. Reagovať sa však rozhodla aj nezisková organizácia Donio, ktorá organizuje zbierku pre rodiny obetí a zranených.

„Nečakaná tragická udalosť či spôsobené zranenia nás mnohých môžu dostať aj do existenčných problémov. Radi by sme aspoň trochu pomohli pozostalým a zraneným zvládnuť ťažké obdobie. Darované peniaze rozdelíme na rovnaké čiastky pre rodiny obetí a zranených,“ uvádza organizácia pod zbierkou.

Zbierka bude trvať 30 dní a momentálne je vyzbieraných viac než 27 000 eur. 

Na snímke je vozidlo polície.
zdroj: archív Startitup

Spolujazdec bol prepustený z nemocnice

Nehoda sa odohrala v nedeľu 2. októbra o 22:24 na frekventovanej ulici Zochova v Bratislave, kedy vodič narazil do zastávky MHD, na ktorej stálo množstvo ľudí. Vodič bol pod vplyvom alkoholu, pričom mu bolo nameraných 1,6 promile. 

„Niektorí naši občania sú nepoučiteľní a polícia určite bude volať po sprísnení trestov. Páchateľ tohto skutku bol zadržaný priamo na mieste a aj jeho spolujazdec, ktorý bol po ľahkých zraneniach prevezený do nemocnice a už je aj prepustený,“ uviedol Štefan Hamran dnes ráno. 

Hamran ďalej hovorí, že „ak si niekto v takom stave sadne za volant, tak sa niet čudovať, že môže stratiť kontrolu nad vozidlom a dopadne to takto tragicky“.

Na zastávke Zochova sa pravidelne meria rýchlosť a kontroluje sa alkohol na základe dychových skúšok. Policajný šéf dodal, že vodičovi hrozí vysoký trest, čo je z jeho činu evidentné, rovnako ako dodal, že rýchlosť jazdy bola určite vyššia, ako je najvyššia povolená rýchlosť v tomto úseku.

Umreli mladí študenti

Do dnešného rána sa počet obetí držal na čísle 4, no ako neskôr informovala polícia, počet sa zvýšil na 5. „Prijali sme informáciu o úmrtí ďalšej zranenej osoby, ktorá v nemocnici podľahla zraneniam,“ uviedla polícia.

Medzi obeťami tragickej nehody na bratislavskej zastávke Zochova boli študentka a študent Univerzity Komenského v Bratislave. Univerzita o tom informovala na sociálnej sieti.

„Dnes smútime. Je hrozné, koľko bolesti dokáže spôsobiť arogancia a nezodpovednosť. Vyjadrujeme úprimnú sústrasť rodinám, blízkym, priateľom a spolužiakom obetí včerajšej tragickej nehody na Zochovej ulici, medzi ktorými boli aj študentka a študent našej univerzity,“ uviedla univerzita.

Ďalšou obeťou bol študent prvého ročníka Fakulty informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity, potvrdili pre TASR z univerzity.

„Miesto, kde nezmyselne vyhasli štyri ľudské životy, je tradičná prestupná zastávka našich študentov, ktorí smerujú na fakulty a internáty do Mlynskej doliny. Jeden z nich tam už nikdy nepríde. Je smutné, že to spôsobila hrubá nezodpovednosť a tupá arogancia jednotlivca. Musíme sa proti takýmto prejavom rázne postaviť a nedovoliť, aby ďalej devastovali našu spoločnosť,“ povedal rektor Oliver Moravčík. Rodinám a blízkym spolu s vedením univerzity vyjadril úprimnú sústrasť.

Zdroje: TV Noviny, Donio.sk, TASR, FB/Polícia SR, FB/UK

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá