Slováci zožali svetový úspech. Z najprestížnejšej súťaže si odnášame titul za fotky Slovenskej prírody

  • Fotografickej súťaži EEA Rediscover Nature sa zúčastnilo 280 fotografov z Európy.
  • Dve zo štyroch hlavných cien nakoniec získali Slováci
50494088687_d4ce011939_o
Víťazné fotografie Slovákov v súťaži Rediscover Nature, europa.eu
  • Fotografickej súťaži EEA Rediscover Nature sa zúčastnilo 280 fotografov z Európy.
  • Dve zo štyroch hlavných cien nakoniec získali Slováci

Slovensko je plné krás. Tento fakt neunikol ani porote súťaže „EEA REDISCOVER Nature“ v ktorej sa zúčastnilo viac než 2800 fotografov z celej Európy. Slováci túto súťaž doslova dominovali, za čo môžu vďačiť našej nádhernej prírode a horám. Zo štyroch víťazných trofejí si hneď dve odniesli Slováci za svoje fotografie.+

Slovenská príroda zabodovala v súťaži EEA Rediscover Nature

V kategórii „príroda za dverami“ sa zviditeľnil Slovák Jaroslav Vyhnička, svojou fotkou „Butterflyflower“ (motýlí kvet). Nádherne vystihol symfóniu farieb motýlích krídel a kameňov okolo. Z fotografie dýcha život harmonia života spolu s neživou prírodou.

Medzi mladými fotografmi sa presadil Filip Hrebenda svojím obrázkom zo slovenských hôr. 

Víťazi troch hlavných kategórií získali peňažnú odmenu 1000 €, za víťazstvo medzi mladými fotografmi EEA vyplatila 500 €. 

Gratulujeme!

Úspech z Česka

Ak si zájdeš na stránku súťaže na flickeri, vyskočí na teba aj fotka zo susedného Česka. Marek Ujčík na nej zachytil bedľu. Obrázok nazval „All night together“ (celú noc spolu) a je naozaj dychberúci. I keď… odkiaľ sa v podhubí berie to svetlo?

Zaujali ťa tieto fotky a chceš ich vidieť viac? Ta klikni na tento odkaz a pozri si diela ostatných finalistov súťaže EEA Rediscover Nature

Chrániť prírodu je dôležité. Ľudia to väčšinou vnímajú ako zbytočnú záťaž, no zabúdame, že práve príroda nás drží nažive. To, ako sa správame k našej planéte a zneužívame jej zdroje je neúnosné. Vyplýva to aj z najnovšieho výskumu austrálskych klimatických vedcov, ktorí došli k záveru, že ak výrazne nezmeníme naše životy, ľudská civilizácia v roku 2050 začne kolabovať.

Ak takto budeme pokračovať ďalej, čoskoro podobné fotky nebudú možné. Ničíme všetko, čo je pekné. Aj v Demänovskej doline a Jasnej teraz prebieha obrovská výstavba. Namiesto lesu betónová džungľa.

V srdci najkrajšej doliny na Slovensku má vzniknúť betónové mesto. Spustila sa masívna petícia

Zdroje: flickr.com, eea.europa.eu

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK