Slovák Andrej pracoval na ropnej plošine: Zarábal som 10 000 € mesačne, Nóri nadčasy nechcú robiť

  • Prijatie do Diskusného klubu so Šimonom prijal Andrej Tichý
  • Žil v Nórsku desať rokov a pracoval na ropnej plošine, kde zarábal mesačne viac ako 10 000 €
ropná plošina andrej tichy
YT/startitup
  • Prijatie do Diskusného klubu so Šimonom prijal Andrej Tichý
  • Žil v Nórsku desať rokov a pracoval na ropnej plošine, kde zarábal mesačne viac ako 10 000 €

Hosťom rozhovoru je informatik Andrej Tichý. Keď mal 22 rokov, rozhodol sa zmeniť život, splniť si sen a pracovať na ropnej plošine. Jeho najväčšou motiváciou boli vtedy peniaze. Na ropnej plošine si on osobne zarobil aj viac ako 10-tisíc eur za mesiac.

Finančná motivácia bola obrovská

Andrej tvrdí, že v Nórsku je iné vnímanie práce. Ľudia vraj nie sú ochotní pracovať nadčas. To znamená, že si odpracujú niekoľko hodín a idú domov. 

Raz som sa rozprával s jedným Írom, ktorý pracoval aj v americkom sektore aj v iných krajinách, a on to tak trefne povedal, že v Amerike alebo iných krajinách si svoje peniaze musíte zarobiť, v Nórsku vám ich dajú.

Andrej odišiel zo Slovenska, keď mal 22 rokov. Opisuje, ako sa v jedno ráno zobudil u svojich rodičov v Banskej Bystrici a rozmýšľal nad svojím životom. Zistil, že nie je spokojný a chce si splniť svoje sny. Bohužiaľ, v situácií, v ktorej sa vtedy nachádzal, sa mu to nepodarilo splniť. Uvedomil si, že chce niečo zmeniť a začať na sebe tvrdo pracovať. 

Vtedy sa spojil s kamarátovým známym, ktorý už v Nórsku pracoval. Po pár dňoch sa zbalil, rozlúčil sa so Slovenskom a odišiel do Nórska. 

Dostal sa na ropnú plošinu. Opisuje, že v tej situácií bola preňho finančná motivácia obrovská, ale takisto ho vraj lákalo prostredie. Fascinoval ho napríklad spôsob cestovania do práce. Ľudia na ropnú plošinu chodia helikoptérou do stredu mora na kovovú konštrukciu. To si podľa jeho slov bežný človek nevie predstaviť.

Ropná plošina Nórsko
zdroj: Facebook/Andrej Tichý

Každá doba prináša niečo špeciálne. Možno dnešní ľudia chcú byť známi na Instagrame, ja som vtedy videl v telke ropnú plošinu,“ hovorí Andrej.

Dodal, že výplata závisí od pozície. Či pracujete cez deň alebo cez noc a, samozrejme, ako dlho trvá váš turnus. Záleží na veľa faktoroch. „Človek môže zarobiť rôzne. Ja osobne som zarobil 10 000 eur,“ dodáva Andrej.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM
Zdroj: startitup.sk

Najnovšie videá

Trendové videá