Slovák sa prepracoval medzi elitu. Žije v Katare a za tisíce eur robí DJ na Maldivách či v Dubaji

  • Slovák Tibor Stehlík hrá po svete od roku 2002
  • Jeho sety počuli na Maldivách, v Hongkongu či v Barcelone
  • Už od roku 2012 žije v Katare spolu so synom a manželkou
tibor stehlík dj tobias sabido katar slovensko hudba
Ilustračný obrázok, Tibor Stehlík
  • Slovák Tibor Stehlík hrá po svete od roku 2002
  • Jeho sety počuli na Maldivách, v Hongkongu či v Barcelone
  • Už od roku 2012 žije v Katare spolu so synom a manželkou

„Celebrity sa objavili všade, kde som pracoval, v Dohe to bol Ed Sheeran, raz prišiel aj celý futbalový tím Bayernu Mníchov,“ hovorí Tibor Stehlík, známy tiež pod pseudonymom DJ Tobias Sabido.

Rodák z Nízkych Tatier s hraním začínal v Košiciach a Bratislave a jeho prvá zahraničná ponuka ho zaviedla na Maldivy.

Odvtedy sa nezastavil a okrem Hongkongu, Barcelony či švajčiarskeho Verbieru strávil čas aj v Ománe, Dubaji či v Katare, pričom sa na Arabskom polostrove od roku 2012 aj usadil a založil si rodinu.

Počas posledných týždňov bol tiež súčasťou Majstrovstiev sveta vo futbale a staral sa v tamojších fanzónach o hudobný program.

  • Má pri hraní voľnú ruku, alebo je kontrolovaný?
  • Kde mal v mladosti nastavenú hranicu úspechu?
  • Kedy si uvedomil, že chce byť DJ-om?
  • Akú úlohu v tom majú Maldivy?

V súčasnosti si rezidentským DJ-om v katarskej Dohe v hoteli W. Máš vďaka tvojim bohatým skúsenostiam voľnú ruku a hráš to, čo uznáš za vhodné, alebo si nejako „kontrolovaný“?

Zo začiatku som netušil, čo je to za značka, ale postupom času som zistil, že ide o naozaj vychytenú sieť hotelov. Moja prvá skúsenosť s nimi bola už na Maldivách. Sú tam takzvané „hudobné pravidlá“, teda hranice, ktorých by sa mal človek držať, ale umelec má slobodu, keďže tu DJ-ov považujú za moderné umenie. 

Nie som nejak obmedzovaný, ale teraz hrám aj v reštaurácii COYA, ktorá je súčasťou hotela a tam sa musím držať štandardu a konceptu reštaurácie.

Nenazval by som to obmedzovaním, ale skôr dodržiavaním tej značky. Na Slovensku musí mať slovenská tvorba v rádiách konkrétny percentuálny podiel. Tu to nefunguje tak, že by som musel hrať arabskú hudbu, môj repertoár je skôr medzinárodný. 

Mnoho začínajúcich hudobníkov sníva o tom, že raz „prerazí“, čo toto slovo znamenalo v mladosti pre teba? Ako vysoko si vtedy mal nastavenú hranicu úspechu?

Počas mojich študijných časov v Košiciach bolo mojím snom ísť do zahraničia. Vtedy som chcel ísť do okolitých krajín, do Rakúska, Maďarska alebo Čiech. Skončil som školu, našiel som si prácu a bral som to ako hobby. 

V tej dobe som mal 26, alebo 27 rokov. Dlho nebolo nič a zrazu prišla ponuka ísť preč. Mal som kontakty v niektorých agentúrach v Anglicku, zaradili ma do portfólií, ozvali sa mi, či mám záujem ísť na Maldivy hrať do siete hotelov W. Tu došlo k mojej prvej skúsenosti s tou sieťou. 

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroj: FOTO/Tibor Stehlík

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá