Slovák zo západu si stavil menej ako 10 eur, podarilo sa mu niečo neuveriteľné. Dnes je 7-násobný milionár

  • Slovák v lotérii od TIPOSU vyhral viac ako 7 miliónov eur
  • Stavil si v deň žrebovania, večer bol boháčom
milionár Slovák
Ilustračné foto - Slovák milionárom Canva/fizkes, Djapeman
  • Slovák v lotérii od TIPOSU vyhral viac ako 7 miliónov eur
  • Stavil si v deň žrebovania, večer bol boháčom

Slovenská národná lotériová spoločnosť hlási, že v našej krajine pribudol nový milionár. V tlačovej správe píše o obrovskej výhre na západnom Slovensko. Šťastlivec zo Záhoria vyhral viac ako 7 miliónov eur.

Podľa TIPOSU sa mu to podarilo v číselnej lotérii Euromilióny. Ide zároveň o siedmu najvyššiu výhru v číselných lotériách slovenskej spoločnosti. V súčasnosti sa nevie, či ide o výhercu alebo výherkyňu, no dotyčná osoba si prilepšila celkom o 7 069 930 eur. Svoju stávku uzatvoril/a v deň žrebovania na jednom z predajných miest na Záhorí.

Slovák vyplnil šesť hracích polí. Zvolil si aj účasť v doplnkovej hre Euromilióny Joker a zaplatil sumu 9,50 eura. A čakal do večera, kedy sa naňho skutočne usmialo obrovské šťastie.

„Vyžrebované boli čísla: 3, 11, 19, 22, 23, 28 a 29 a powerballové číslo 6. Práve tieto čísla mal v jednom zo svojich šiestich tipov a priniesli mu neuveriteľnú výhru v miliónoch eur,“ píše TIPOS.

„Je pre mňa veľkým potešením zablahoželať výhercovi k úžasným 7 EUROMILIÓNOM. V TIPOSe plníme naše poslanie, ktorým je prinášať radosť z hier a výhier. Veríme, že každá výhra, či už menšia alebo miliónová, prinesie výhercovi len pozitívne zmeny a novú životnú etapu plnú radosti,“ uviedol predseda predstavenstva a generálny riaditeľ národnej lotériovej spoločnosti TIPOS Peter Deďo.

Už 77 milionárov

TIPOS prevádzkuje hry a lotérie od roku 1993. Za týchto 31 rokov na Slovensku pomohol 77 ľuďom stať sa milionármi. Ide teda o hráčov, ktorí v číselných lotériách vyhrali aspoň 1 milión eur.

Zatiaľ najvyššou výhrou v  histórii hry Euromilióny sa stal jackpot vo výške 8 997 697,75 eura. Ten padol 25. januára 2020. V rebríčku najvyšších výhier v lotériách od TIPOSu je na tretej priečke.

V USA padol jackpot 1,12 miliardy dolárov

Ako sme ťa informovali v tomto článku, 27. marca tohto roku sa obyvateľovi amerického New Jersey podarilo vyhrať neuveriteľných 1,12 miliardy dolárov. Ide o tak vysokú sumu, že stávkar nedostal celú sumu naraz.

Namiesto toho mu ju kancelária vyplatí v tridsiatich ročných platbách. Podľa TASR jackpot dosiahol takú vysokú sumu vďaka tomu, že nepadol už od vlaňajšieho decembra. Bez hlavnej výhry sa pritom uskutočnilo až 30 žrebovaní.

Šťastnými číslami sa v marci stali 7, 11, 22, 29, 38 a dodatkové číslo 4. Výhra v lotérii Mega Millions pritom matematicky dosahuje pravdepodobnosť najvyššieho zásahu iba 1 ku 302,6 miliónom.

Lotériu Mega Millions hrajú ľudia v 45 štátoch USA, vo Washingtone D.C. a na Amerických Panenských ostrovoch. Žrebuje sa v nej päť čísiel spomedzi 70 bielych loptičiek a dodatková zlatá sa vyberá zo sady 25 loptičiek. Cena za tiket je minimálne dva doláre.

Jackpot sa zvykne zbierať počas dlhého obdobia, a keď padne, môže dosahovať pozoruhodnú výšku. Napríklad vlani v auguste narástol na sumu až 1,58 miliardy dolárov (1,46 miliardy eur) a k výhre sa prihlásil šťastlivec z Floridy, dopĺňa TASR.

Zdroje: TIPOS, Archív SIU, TASR

Najnovšie videá

Trendové videá