Slováka v Rakúsku zastavila polícia, šoféroval 59 hodín bez prestávky

  • Slovenský vodič šoféroval 59 hodín bez prestávky
  • Pri Nitre nabúral opitý vodič, klamal polícii
  • V Česku museli policajti zastreliť šoféra
Kamióny, rakúska polícia
TASR/Jakub Kotian TASR/AP, Heinz-Peter Bader
  • Slovenský vodič šoféroval 59 hodín bez prestávky
  • Pri Nitre nabúral opitý vodič, klamal polícii
  • V Česku museli policajti zastreliť šoféra

Rakúskych policajtov šokoval výkon slovenského kamionistu, ktorého dnes (17. 3.) počas hustej dopravnej kontroly na diaľnici A2 v okrese Viedenského Nového Mesta zastavili.

Vodič šoféroval transportér zvierat a policajtom sa priznal, že na ceste je už 59 hodín. Porušil tak predpisy o povinných prestávkach, no podotkol, že tak urobil na príkaz svojho šéfa. Ten mu mal kázať používať druhú vodičskú kartu.

Rakúska polícia podotýka, že 36-ročného Slováka nahlásila na prokuratúre a okresnej správe. Musel zaplatiť kauciu a pokračovať smie až po uplynutí doby predpísanej na odpočinok. Informuje o tom rakúsky portál Nachrichten.

Opitý šofér nabúral neďaleko Nitry

Agentúra TASR informuje, že opitý muž dnes (17. 3.) havaroval na ceste medzi Babindolom a Veľkým Lapášom neďaleko Nitry. Policajtom najskôr tvrdil, že šoférovala jeho mama, neskôr tvrdil, že mu do cesty vbehla mačka. Vo veci sa začalo trestné stíhanie pre prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, potvrdilo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre.

Dopravní policajti z Nitry preverovali oznámenie, že za Babindolom je v priekope auto. Po príchode na miesto zistili, že vozidlo je odomknuté, nikto sa tam nenachádzal. Približne o 20 minút neskôr prišiel na miesto muž so ženou, ktorá tvrdila, že šoférovala. Sedadlo vodiča však bolo posunuté veľmi vzadu na to, aby útla žena mohla sedieť za volantom, skonštatovala polícia.

Navyše, z muža bolo cítiť alkohol a pri aute bola fľaša s vínom.

Dopravná hliadka si pozrela kamerový záznam z obecných kamier, kde bolo jasne vidieť, že 29-ročný muž viedol vozidlo a zišiel mimo cesty. Vodič začal tvrdiť, že do cesty mu vbehla mačka. Policajti ho podrobili dychovej skúške na alkohol s výsledkom 2,08 promile. Vodičovi obmedzili osobnú slobodu a vykonali s ním ďalšie procesné úkony.

Polícia v Česku zastrelila vodiča

Polícia v českej Mladej Boleslavi v piatok (17. 3.) zastrelila pri zásahu na tamojšom letisku v piatok nadránom vodiča, ktorý predtým údajne autom narážal do hangáru a administratívnej budovy letiska, píše server Novinky.cz s odvolaním sa na agentúru Aktu.cz. Polícia zatiaľ potvrdila iba to, že na letisku došlo k incidentu, informuje TASR.

Na fotografiách z letiska, ktoré zverejnila agentúra Aktu.cz, vidno poškodenú bránu hangáru a tiež rozbité sklenené dvere na letiskovej reštaurácii.

Polícia sa k udalosti plánuje vyjadriť neskôr.

Zrážka troch kamiónov

Na diaľnici D1 pri odpočívadle Zeleneč v smere do Bratislavy sa zrazili tri kamióny, blokujú pravý a stredný pruh. Informuje o tom trnavská polícia na sociálnej sieti.

Polícia vyzýva vodičov na opatrnosť. Ako dodala, podľa prvotných informácií mal vodič prvého nákladného auta zabrzdiť pre prekážku v jazdnom pruhu. Ďalší dvaja vodiči už nestihli zareagovať. Pri zrážke sa nikto nezranil. Polícia vec rieši ako škodovú udalosť.

Zdroje: Nachrichten, TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá