Slovenka poslala tisíce eur námorníkovi na opravu lode. Zrejme už neuvidí loď ani peniaze

  • Neznámemu človekovi z internetu poslala 6 200 eur
  • Podobnú chybu urobila aj slobodná mamička, ktorá si kvôli podvodníkovi vzala hypotéku
podvod peniaze peňažný podvod loď námorník
ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Pre niekoho to možno znie neuveriteľne, veď „ako niekto môže naletieť a poslať cudziemu človeku peniaze“. Očividne to ale stále funguje.

Neznámi ľudia nadviažu cez internet kontakt s inou osobou, zblížia sa, sem-tam niečo nasľubujú a postupne začnú pýtať peniaze na… čokoľvek.

„Som chorý, potrebujem na lieky či vyšetrenie,“ alebo „Chcel by som ťa navštíviť, len si potrebujem ešte niečo vybaviť a nemám peniaze na letenku.“

V súčasnosti sú na Facebooku skôr staršie osoby, mládež už k tejto sieti neinklinuje. Ak by som mal spomenúť aspoň jeden prípad, tak ide o podvod práve na seniorke. Tá uverila, že si píše so seniorom, ktorý emigroval v roku 1968 do Talianska a tam sa uchytil. Aktuálne sa chystal vrátiť  na Slovensko a dotyčnú pani si vyhľadal ako zaujímavú na spoločný život.“

„Pani tomu uverila a v priebehu niekoľkých mesiacov mu poslala niekoľko tisíc eur. Žiaľ, peniaze už nikdy nedostane späť a istotne ani nešlo o seniora,“ spomínal v rozhovore pre Startitup na prípady z praxe odborník v oblasti prevencie kriminality a koordinátor informačnej kancelárie pre obete trestných činov Miroslav Schlesinger.

Zaspomínal aj na medializovaný prípad slobodnej matky, ktorá zas verila, že si píše s americkým vojakom. Na jeho plánovanú cestu za ňou na Slovensko mu postupne poslala v niekoľkých čiastkach vysokú sumu, dokonca si kvôli tomu zobrala hypotéku.

Samozrejme, aj v tomto prípade išlo o podvod. Dokonca trochu lacný a z pohľadu ženy by sa dalo hovoriť o veľkej nepozornosti, keďže na fotkách, ktoré tento akože americký vojak mal a dával na svoj profil, viditeľne ani nebola vždy tá istá osoba.

Raz mal na konkrétnom mieste tetovanie, inokedy už ho tam nemal, ale mal iné a inde, no žena si to vôbec neuvedomovala.

stres
zdroj: Unsplash/@y.rss

Dnes Polícia Slovenskej republiky informovala o novom, taktiež značne šokujúcom a zaujímavom prípade. Tentokrát sa obeťou podvodu stala 69-ročná Humenčanka, ktorú skontaktoval akýsi „námorník“. Ten si neskôr od nej podľa typického scenára začal pýtať peniaze na opravu lode, ktoré mu dobrosrdečná pani poslala. Celkovo 6 200 eur.

Údajný námorník sa rozhodol skúsiť vypýtať si ešte viac a od ženy požadoval ďalšie tisíce, tentokrát rovných 10 000 eur, čo už žena ale neurobila.

Napriek opakovaným pokusom zo strany ženy, osoba s ňou odvtedy prestala komunikovať.

Prípadom sa zaoberá vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Humennom, ktorý v prípade vedie trestné stíhanie pre podvod.

Čítaj viac z kategórie: Zo Slovenska

Zdroje: Polícia Slovenskej republiky, archív Startitup

Najnovšie videá

Trendové videá