Slovenka zlepšuje životy ľudí po celom svete. Inšpiruje a mentoruje cez terapiu rozprávania a pomôže ti aj s angličtinou 

  • Je uznávaná certifikovaná mentorka žijúca 13 rokov v Dánsku, Británii aj Španielsku
  • Začínala vo vrcholovom realitnom biznise v Londýne
  • V angličtine ťa za pár mesiacov posunie na vyššiu úroveň
Xénia Dvorín
Xénia Dvorín
  • Je uznávaná certifikovaná mentorka žijúca 13 rokov v Dánsku, Británii aj Španielsku
  • Začínala vo vrcholovom realitnom biznise v Londýne
  • V angličtine ťa za pár mesiacov posunie na vyššiu úroveň

Xénia Dvorín pracuje ako inšpirujúca mentorka na Slovensku, ale aj v zahraničí. Ponúka rôzne druhy mentoringu a navyše aj v angličtine. Tým, že dlhé roky žila v zahraničí, rozhodla sa svoje znalosti odovzdávať aj mimo Slovenska. Jej mentoring v angličtine však ocenili aj slovenskí klienti, keďže sa počas hodín zdokonaľujú v tomto cudzom jazyku.

„Mala som dokonca klienta, ktorý rozprával kuchynskou angličtinou a po troch až štyroch mesiacoch so mnou komunikoval plynule. Dnes je mojím klientom takmer 4 roky a je neuveriteľné, aký posun spravil nielen v angličtine, ale aj na emocionálnej úrovni,“ priznáva Xénia.

Jej metóda spočíva v tom, že sa s klientmi rozpráva o tom, čo ich naozaj baví, čo ich posúva aj v ich profesii, čo by vedeli využiť a o čom sa rozprávať chcú aj oni sami.

„Ak mám klientku, ktorá je mamička na materskej, tak je jasné, že sa s ňou nebudem baviť o športoch, ale napríklad o varení a podobne,“ priblížila nám Xénia.

Začínala v realitách pre milionárov

Jej životná cesta sa začala štúdiom žurnalistiky, neskôr prešla na štúdium marketingu a manažmentu do Dánska.

„V druhom ročníku na univerzite v Dánsku som musela absolvovať stáž v zahraničí. Poslala som žiadosti do viacerých krajín, no z jedinej žiadosti poslanej do Londýna sa mi ozvali a prijali ma na trojmesačnú stáž. Mala som tam byť tri mesiace a vrátiť sa na Slovensko, no napokon som tam ostala sedem rokov.“

„Zatiaľ čo som bojovala s peniazmi o prežitie, dostala som možnosť pracovať v malej realitnej spoločnosti. Po troch neúspešných pokusoch o hlásení sa do jednej z najväčšej realitiek v Londýne som sa do jednej dostala a to bol začiatok mojej kariéry v realitách v Londýne.“

Nabrala tu množstvo skúseností a vypracovala sa až na senior pozíciu, kde jej klientmi boli milionári a arabskí šejkovia. V tejto firme okrem iného mentorovala aj nových kolegov.

DSC09065
zdroj: Xénia Dvorín

V exkluzívnom rozhovore nám prezradila aj najviac bizarnú požiadavku, ktorú mal jeden z jej klientov v Británii: „Povedal mi, že už vlastní veľa bytov a domov, tak sa rozhodol, že by si chcel kúpiť palác a že mu mám nejaký nájsť.“ 

„Raz sa mi dokonca jeden klient ospravedlňoval, že po mňa prišiel na ročnom Rolls Royce, že už si musí kúpiť nové,“ dodala Xénia so smiechom.

Inšpirujúci chat v angličtine má dvojitú výhodu

V inšpirujúcom chate ide o prirodzené rozhovory, pri ktorých Xénia pracuje s tínedžermi, mamičkami, profesionálmi, ale aj manažérmi či podnikateľmi. Je to akási terapia prostredníctvom rozprávania sa. Spoločne pracuje hlavne na jednom ukazovateli – sebavedomí. Ten je vraj kľúčovým v akejkoľvek komunikácii.

Jedna z citácii jej klienta znie nasledovne: „Len blízkosť tvojej osoby a možnosti rozprávania sa s tebou mi dodáva energiu a motiváciu ísť ďalej keď už nevládzem.“

Každá hodina so Xéniou je o rozprávaní sa s klientom na rôzne témy a preberaní rôznych problémov. Zároveň tým, že to všetko prebieha v angličtine, klient sa zdokonaľuje v jazyku a rozširuje si slovnú zásobu. Je to vlastne dvojitý bonus pre klienta.

„Dôkladne sa pripravujem na každú hodinu. Vždy mám presne nachystanú tému, ktorej sa ideme venovať, ale keď vidím na klientovi, že mal ťažký deň, tak nechám všetko a najprv debatujeme o tom, čo ho trápi. Aj preto si dovolím povedať, že ten rozhovor je prirodzený, zmysluplný a pomáha ľuďom prekonávať rôzne životné prekážky,“ povedala Xénia.

Čo je inšpirujúci mentoring?

Záleží od klienta a jeho rozhodnutí, na čom by chcel pracovať. V tomto prípade by mal byť klient odhodlaný podniknúť zmeny a mať túžbu po kvalitnejšom živote. Xénia pracuje okrem jedincov aj s firmami a ich zamestnancami, manažérmi, biznismenmi a ženami po celom svete.

Spolupracuje s mnohými krajinami vrátane Kanady, New Yorku, Barbadosu, Abu Dhabi a Londýna, a to individuálne, v skupinách, súkromne a aj pre firmy, a to buď virtuálne alebo osobne.

V rámci spolupráce s firmami sa zameriava na pomoc manažérom a zamestnancom, ktorí majú zaneprázdnenú myseľ, aby našli rovnováhu a zvýšili tak efektivitu práce a pohodu na pracovisku. Taktiež im pomáha v manažérskych a pracovných otázkach a diplomatickej Business English. A to všetko v anglickom alebo slovenskom jazyku.

Ženský girls talk „Dáme si vínko“

Okrem toho, že Xénia ponúka takzvané inspiring chat a inspiring mentoringy, ktoré sa vzťahujú aj na firmy a sú dostupné ako v slovenskom jazyku, tak aj v anglickom, ponúka aj možnosť prihlásenia sa do uzavretej skupinky žien, ktorá sa volá „Dáme si vínko“.

Ide o menšiu uzavretú skupinku žien, ktoré sa stretávajú pravidelne dvakrát do mesiaca a rozoberajú svoje problémy, radosti, životné dilemy a všetky podobné situácie. Xénia ich pri tom mentoruje, radí im, ale najmä si ich vypočuje a dáva im spätnú väzbu.

Ako sama hovorí, je to jej „nové dieťa“, ktoré si chce naďalej budovať, pretože v tom vidí veľký potenciál a aj so spätnou reakciou od žien vidí, že to má zmysel a že im to naozaj pomáha. Preto sa rozhodla vytvoriť nové skupinky, kde aktuálne zháňa nové ženy, s ktorými by sa pravidelne stretávala prostredníctvom videohovoru.

Xénia sa vyjadrila aj k trom najväčším problémom mladých Slovákov

Jedným z nich je nemať plány do budúcna. Veľa mladých, aj okolo tridsiatky, nevie, čo by chceli v budúcnosti robiť. Nemajú vysnívanú prácu, nevedia, čo ich baví, a možno ani nemajú záujem zabezpečiť si vlastné bývanie. Čo im inšpirujúca mentorka odporúča?

„Týmto som si osobne prešla a viem, že keď nevyriešim A, tak nevyriešim ani B, a to je možno ten zásadný problém. Ale ako môžem vidieť to B, keď nevidím to A? To A môže byť napríklad rozhodnutie o ukončení práce a následne môže prísť odpoveď B, teda zistenie, čomu sa chcem venovať.“

Startitup1
zdroj: Xénia Dvorín

„Máš hlavu plnú vecí, si príliš zaneprázdnený a nemyslíš. Si ako keby slepý. Zrazu nevieš, čo ťa baví. Vtedy sa treba na chvíľu zastaviť a vyčleniť si čas pre seba a veľa sa rozprávať. Ja si myslím, že je veľmi dôležité naučiť sa pochopiť tieto svoje emócie, pochopiť, čo máme radi a s kým radi trávime čas,“ odpovedala Xénia.

Na Slovensku tiež narastá počet ľudí, ktorí zažívajú depresívne stavy a veľa smútku. Mentorky sme sa preto pýtali na jej osvedčený recept, ako znovu načerpať chuť do života.

„Ak si nemôžeš dovoliť z finančných dôvodov vycestovať, nájdi si aktivitu, ktorá sa dá robiť počas daného obdobia. Ide o to, že v ťažšej situácii nás nenapadajú motivujúce aktivity, pretože máme ako keby zatemnené.“

„Pointa je nechať sa inšpirovať zoznamom aktivít a naozaj sa pokúsiť nájsť niečo, čo ťa upúta. Psychika je zameraná na negatívny bod, ktorý je zlý, a vtedy sa ako keby ponárame do pomyselného bahna. Neobyčajná činnosť alebo aktivita, kde môžeme niečo zažiť nás z toho môže vytrhnúť,“ radí Xénia

Tretím problémom je, že veľa ľudí, či už pri kariérnych alebo osobných problémoch, siaha po alkohole. Ako predísť tomu, aby z toho nevznikla závislosť?

Podľa Xénie je najdôležitejšie nemať tú fľašu s alkoholom blízko pri sebe. Pretože je to ako s telefónom.

„Keď máš telefón pred sebou, tak ťa to stojí jedno schmatnutie a máš ho v ruke. Keď máš fľašu v dostupnej vzdialenosti, je veľmi jednoduché ísť po ňu a naliať si. Podstatné je uvedomiť si, že mám problém a v akom je štádiu. Ďalej nájsť vyšší druh motivácie. Zistiť, čo je pre nás naozaj dôležité, a posúvať sa ďalej,“ dodala mentorka.

Najnovšie videá

Trendové videá