Slovenka založila značku Luloface, ktorá stavia na na betóne a industriálnom dizajne

  • Zuzana Kovácsová sa po vysokej škole musela rozhodnúť, kam by mali smerovať jej ďalšie kroky. Klasická práca pre ňu nebola tým pravým, rozhodla sa preto pre nevšednú zmenu. Založila si vlastnú dizajnovú značku.
lala
facebook.com/luloface
  • Zuzana Kovácsová sa po vysokej škole musela rozhodnúť, kam by mali smerovať jej ďalšie kroky. Klasická práca pre ňu nebola tým pravým, rozhodla sa preto pre nevšednú zmenu. Založila si vlastnú dizajnovú značku.

Luloface je slovenská značka industriálnych šperkov a bytových doplnkov založená v roku 2013. Stojí za ňou Zuzana Kovácsová a jej tím, ktorí sa rozhodli naplno venovať netypickej handmade tvorbe. Zuzaniným cieľom bolo pustiť sa do niečoho, čo na Slovensku ešte nemá obdoby. To sa jej aj podarilo.

 

Celý koncept Luloface začala rozvíjať spolu s priateľom, ktorý má vývojársku technologickú firmu. Práve tu Zuzana načerpala prvé podnety. „Matice, skrutky, veľké stroje, frézy… V tomto priestore som strávila naozaj veľa času. Rozhodnutie tvoriť v industriálnom štýle bolo teda prirodzené,“ povedala pre hnonline.sk.


Dnes majú dielňu v Bratislave a v Senci, kde zhotovujú jedinečné výrobky z materiálov ako je kov, betón, drevo, pvc a iné. Značka Luloface aj vďaka využívaniu netypických materiálov ukazuje krásy chladných, surových materiálov, ktoré sa zväčša snažíme v našich domoch a bytoch zakrývať. Luloface vie, ako to spraviť tak, aby aj z takých materiálov  vytvorili prvky, ktoré zútulnia okolitý priestor.

 

 

Produkty z ich dielne sú z prevažnej časti inšpirované škandinávskou geometriou, v ktorej figurujú ostré tvary – trojuholníky, päť či šesťhrany. „Ak chcete dodať bytu moderný nádych alebo ho oživiť, veľakrát stačí úplná drobnosť, minimalistický, no výrazný, zaujímavý kvetináč, ktorý môže pôsobiť ako solitér – prvok, ktorý v interiéri jednoducho neprehliadnete. Povedala by som, že naším znamením je minimalizmus, ktorý sa teší čoraz väčšej obľube u ľudí,“ povedala pre hnonline.sk,


 

Len málo vecí sa mení tak rýchlo ako trendy v interiérovom dizajne. Každý rok, ba priam každé ročné obdobie príde nejaká vychytávka. Tým, že kúsky od Luloface sú tvarovo a farebne naozaj jednoduché nie je problém ich skombinovať naozaj s hocičím.

„Nakoniec, ak niekomu nevyhovuje sivá, pre niekoho možno nudná, no pre mňa veľmi elegantná, farba, kvetináč sa dá pomaľovať akoukoľvek akrylovou farbou. Bývanie vás musí hlavne baviť,“ hovorí Zuzana pre hnonline.sk.  Výrobky od mladej slovenskej značky prejdu Zuzkinými rukami hneď niekoľkokrát. Aj preto ide o nenapodobiteľné originály.

Spolu s mužom radi tvoria a vymýšľajú n8padité a hravé veci. Ak máš teda v hlave nejaký „betónový“ nápad Luloface je tá pravá značka, ktorá ti ho pomôže zrealizovať na mieru. Či už to bude nadrozmerný betónový kvetináč, kovová inštalácia do záhrady alebo malý osobný šperk.

Viac z dielne Luloface nájdeš tu.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK