Slovenská aplikácia WakesApp vyrieši váš problém so zabúdaním

  • Martin Skakala z tímu WakesApp odpovedal na naše otázky o projekte. WakesApp je unikátna aplikácia, ktorá má za úlohu uľahčiť vám život a pripomenúť dôležité veci, na ktoré radi zabúdame.
image_1421961229.png
  • Martin Skakala z tímu WakesApp odpovedal na naše otázky o projekte. WakesApp je unikátna aplikácia, ktorá má za úlohu uľahčiť vám život a pripomenúť dôležité veci, na ktoré radi zabúdame.

 

Ahoj Martin, môžeš nám piatimi vetami opísať čomu sa venujete ?

Momentálne pripravujeme mobilnú appku (iOS & Android), ktorá bude niečo ako to-do messenger, alebo smska s timerom.

Funguje to asi tak, že si budeš môcť jednoducho vyberať kamoša z tvojho telefónneho zoznamu, pošleš mu napr. že „daj mi vedieť do piatku, či prídete na víkend“), nastavíš deadline (samozrejme na piatok) a tvojmu kamošovi to príde hneď + v piatok večer obom automaticky vyskočí pripomienka. Jednoducho ako email alebo sms, zamerané na malé to-do v rámci priateľov a známych…a keď budú meškať, môžeš ich skúsiť motivovať nejakým tým stickerom :)

 

 

Ako vznikla myšlienka tohto projektu?

Je to asi spojenie toho, že som v minulosti manažoval tím projektových manažérov a toho, že môj brat je chronický zabúdač :), tak som si začal všímať aj v súkromnom živote, že by sa také niečo naozaj hodilo.

 

V čom je vaša aplikácia iná?

Je to prvý reálny to-do messenger alebo to-do chat na svete.

 

 

Prečo názov WakesApp, nepodobá sa to trochu na WhatsApp?

WakesApp je z angličtiny: Reminder that wakes your friends up at the right time – čiže adresát nemôže alebo nevie odpovedať hneď, a aby nezabudol, pripomenie sa mu (t.j. zobudi ho to!) to vo vhodnom čase. Tento deadline pritom ty ako odosielateľ nastavíš a stále vidíš v appke spoločne so zostávajúcim časom – nezmizne a máš prehlad aj o ostatných. A vieš čo? keď sa teraz pýtaš na ten WhatsApp, tak sa mi aj začína zdať, že tam bude nejaká tá podoba :)  Myslím, že WakesApp je taký Wunderlist pre WhatsApp.

 

 

Ako ďaleko ste s vývojom, je možné si WakesApp už stiahnuť? Ak nie, kedy to bude možné?

Finálne testujeme iOS 7 & iOS 8, tento týždeň v piatok (23.1.) to submitneme do AppStoru na 100%, potom čakáme už len na schválenie od Applu. Android ešte potrebuje asi 2-3 týždne max. Takže sa už všetci tešíme… určite dáme vedieť ako ďalej, pretože týmto celý projekt iba začne.

Neskôr chceme vyladiť ešte UX, a prísť s možnosťou pripomienky samému sebe, alebo poslať reminder ľudom, ktorí appku nemusia ani mať a podobne.

 

Prečo si myslíš, že by si mali ľudia vašu aplikáciu stiahnuť? V čom im uľahčí deň?

Predstav si, že si na svahu a kamoš ti pošle sms, že niečo od teba potrebuje zajtra; alebo si na meetingu  a tvoja priateľka píše, že je treba vyzdvihnúť jej rodičov vo štvrtok (o 3 dni!), alebo potrebuješ od sestry, aby kúpila dar na zajtrajšie narodeniny vašej mamy.

Koľko krát sa stáva, že nemáme čas alebo zabudneme odpísať na sms alebo mail, alebo nám nikto vôbec neodpíše? Zabudne, alebo je zaneprázdnený – takto to pošleš/príjmeš a nemusíme si to písať do to-do listu + nemusíme sa cítiť blbo za to, že niekomu niečo pripomíname po X-tý krát a keď mešká, je tu možnosť poslať chat alebo riadny sticker! :)

 

 

Na aký trh by ste chceli s touto aplikáciu zaútočiť? Myslíš si, že bude mať úspech aj na Slovensku?

Primárne USA, a západná Európa. Slovensko je ťažký oriešok, ale veríme, že si nájdeme svojich priaznivcov aj tu. Veď nakoniec tu sme doma a tu máme silnú podporu – za čo sme všetkým vďační!

Má to význam vtedy, ak to využíva veľa ľudí z vášho okolia – a vytvára sa tak network effect, ktorý je vo väčších konglomeráciach silnejší.

 

Kto všetko stojí za týmto nápadom? Predstav nám v skratke váš tím.

Michal Poizl & Patrícia Žitňáková ešte študujú, môj brácho Johny a náš development partner je Touch4IT.sk – chalani Michala Kormana, iOS tím vedený Richardom Rošteckým, a Android tím pod  vedením Mateja Mihalecha. Celý tím je úžasný a spolu je to 11-12 ľudí.

 

 

A na záver, kde sa vidíte, dajme tomu, o 5 rokov? Aké sú vaše plány?

Radi by sme mali happy userov a najlepší tím & produkt na svete.

 

Ak sa chcete o tejto aplikácií dozvedieť viac, prečítajte si aj náš prvý článok venovaný tejto aplikácií TU.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech