Slovenská čokoláda Lyra opäť boduje vo svete. Získala prestížne ocenenie za jedinečný produkt

  • Lyra Chocolate patrí medzi najúspešnejších výrobcov poctivej čokolády na slovenskom trhu
  • O tom, že ručne robená čokoláda z dielne pod Zo­bo­rom stojí za hriech, svedčí aj zisk mnohých prestížnych ocenení z gastro súťaží
Lyra Chcocolate
Facebook/ Lyra Chocolate
  • Lyra Chocolate patrí medzi najúspešnejších výrobcov poctivej čokolády na slovenskom trhu
  • O tom, že ručne robená čokoláda z dielne pod Zo­bo­rom stojí za hriech, svedčí aj zisk mnohých prestížnych ocenení z gastro súťaží

Nitrianska spoločnosť Lyra na sociálnej sieti oznámila veľmi dobrú správu. Zabodovala na International Chocolate Awards 2020 v súťaži Eastern European Chocolatier Competition. 

Porota rozhodla, že práve slovenský výrobca čokolády a iných sladkých výrobkov si domov odnesie významný kov. Lyra sa najnovšie môže pochváliť bronzovou medailou za ich nátierku s názvom Slaný karamel. „Ďakujeme! A koncom septembra čakáme na vyhodnotenie čokoládovej časti. Držte nám palce,“ oznámila spoločnosť na sociálnej sieti.

🥰🍫📣International Chocolate Awards 2020 v súťaži Eastern European Chocolatier Competition rozhodli, že naša nátierka…

Gepostet von LYRA Chocolate am Montag, 20. Juli 2020

Lyry sme sa pýtali na to, ako sa v Európe vyrovnávajú s konkurenciou. Prezradili nám, že veľké spoločnosti konkurenciou nenazývajú. Majú totiž jedinečný spôsob výroby. Kvalitné kakaové bôby dovážané z Kolumbie pražia len na veľmi nízkej teplote, ktorá ich zastabilizuje a zároveň v nich zachová všetky pozitívne účinky.

 „Je to ako s vínom. Každý rok má inú chuť. Preto ani naša čokoláda nebude mať v priebehu niekoľkých rokov rovnakú chuť. Veľké spoločnosti to robia tak, že bôby upražia na 300 stupňoch a chuť korigujú pridaním cukru. Hlavne preto si s európskymi spoločnosťami nekonkurujeme,“ prezradil nám tím značky Lyra ešte v roku 2019.

Svetový unikát: Slovensko má prvú blockchainovú čokoládu. Toto všetko dokáže

Lyra funguje Pod vedením Karola Stýbla, ktorý absolvoval školenie na výrobu praliniek, čokoládovú akadémiu Barry Callebaut v Belgicku aj tréning u jedného z najlepších chocolatierov na svete Emmanuela Hamona vo Francúzsku. 

Podľa odborníkov zo spoločnosti Lyra sa dobrá čokoláda nedá jesť popri niečom. Treba si spraviť čas a poriadne si ju vychutnať. „Čím menej surovín obsahuje, tým viac chutí má. Preto používame len to, čo je naozaj potrebné. Nech si dáte ktorýkoľvek z našich produktov, akoby ste jedli čas. Lebo trvá hodiny vyrobiť ich a týždne vymyslieť receptúru,“ píše na svojom webe Lyra.

Z dielne Lyra však nevychádzajú len čokolády a bonbóny ale aj zmrzlina s príznačným názvom  „ZmrzLYRA“, ktorá kvalitou ani chuťou nezaostáva za prémiovými produktmi tejto značky.

🍦Vždy čerstvá a osviežujúca ZMRZLYRA🍦Mliečne druhy a aj tie bez mlieka. Vyrobené z čerstvého ovocia 🍓🍋🥥🥭 a naozajstnej…

Gepostet von LYRA Chocolate am Samstag, 13. Juni 2020

„Vyrábame ju z tých najkvalitnejších čokolád a ovocia. Pridávame u nás vyrobené orieškové pasty, čerstvo pražené oriešky, alternatívny cukor a myslíme aj na tých, ktorí preferujú bezmliečne verzie zmrzlín. Ovocné zmrzliny sme sa rozhodli vyrábať z čerstvého ovocia. Takže napríklad v našej jahodovej nájdete 60 % jahod. Ako za starých čias,“ píše tím Lyra na stránke značky.

Zdroj: Lyra Chocolate

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech