Slovenská miliónová firma boduje v TOP rebríčku. Patrí k slávnym „európskym skokanom“

  • Slovenská firma na výrobu montovaných garáži rok čo rok prekonáva očakávania
  • Jej úspechy boli tento rok zaznamenané v jednom z najprestížnejších rebríčkov
GARDEON-x-Vostinar-22-1200×799-transformed
Gardeon
  • Slovenská firma na výrobu montovaných garáži rok čo rok prekonáva očakávania
  • Jej úspechy boli tento rok zaznamenané v jednom z najprestížnejších rebríčkov

Tohtoročný rebríček FT-Statista približuje dynamickú situáciu v európskom podnikateľskom sektore a zachytáva odolnosť a prispôsobivosť podnikov v súvislosti s následkami pandémie.

Zatiaľ čo hospodárske otrasy spôsobené pandémiou viedli niektoré podniky k úpadku alebo zániku, niekoľko vybraných podnikov to posilnilo a nastúpilo na cestu pozoruhodného rastu. Zoznam FT 1000, ktorý vznikol v spolupráci denníka Financial Times a nemeckej výskumnej spoločnosti Statista, vyzdvihuje tieto úspešné príbehy.

Rebríček poukazuje na európske spoločnosti, ktoré sa prudko posunuli vpred, a je založený na najvyššej zloženej ročnej miere rastu (CAGR) príjmov v rokoch 2019 až 2022. Vstup do tohto prestížneho zoznamu si vyžaduje minimálnu priemernú mieru rastu 36,3 %, čo poukazuje na výnimočnú výkonnosť týchto spoločností napriek výzvam doby.

Medzi vyvolenými

V tomto najnovšom rebríčku sa ocitol aj slovenský klenot v podobe spoločnosti Gardeon. Tá sa nielenže dostala na tento prestížny zoznam, ale dosiahla aj ohromujúce čísla, ktoré svedčia o jej odolnosti, inováciách a strategickej zdatnosti pri prekonávaní rozbúrených vôd nedávnych hospodárskych otrasov.

S ročnou mierou rastu 61 % nie je trajektória spoločnosti Gardeon v období 2019 – 2022 ničím iným ako pozoruhodná. Tržby spoločnosti sa v roku 2022 vyšplhali na viac ako 11 miliónov eur, čo je výrazný skok oproti 2,8 milióna eur zaznamenaných v roku 2019. 

zdroj: Gardeon

Firma, ktorá na Slovensku revolucionalizovala koncept „montovaných“ garáží, postupne expandovala. Portfólio firmy sa medzi rokmi postupne výrazne rozšírilo.

„Garážová“ inšpirácia síce pochádza z Nemecka, no nápady montovať aj záhradné domčeky, prístrešky a pergoly už pochádzajú z rodinnej dielne. Všetky stavby zdieľajú rovnaké prednosti: vzhľadom a veľkosťou sa vedia prispôsobiť požiadavkám zákazníka.

Výhodou stavieb je, že dokážu ušetriť priestor, námahu a čas. Vyrobené sú z prvotriednych a odolných materiálov, takže nepotrebujú ďalšiu údržbu. Domček, garáž alebo prístrešok teda vyzerajú dobre aj po rokoch.

Montované stavby sa dajú navrhnúť online a ich skutočná realizácia trvá len niekoľko hodín – bez akéhokoľvek stavebného neporiadku. Môžu byť zateplené a vonkajšia úprava vyzerá ako fasáda. 

„Jednou z našich priorít je poskytnúť zákazníkovi bezpečnosť a ochranu jeho majetku a pohodlné užívanie našich stavieb, preto sú naše montované stavby vyrobené z prvotriednych materiálov od podlahy až po strop, majú kvalitné kovania a všetok doplnkový program. Keďže vieme, že ponúkame kvalitu, môžeme si dovoliť ponúknuť zákazníkom aj pozáručný servis, čo je naša veľká konkurenčná výhoda,“ konštatoval pre Startitup Marek Choleva.

Zdroje: Financial Times, Startitup

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá