Slovenská polícia prísne kontrolovala už aj lockdown pre nezaočkovaných. Takto to vyzeralo v praxi

  • Polícia na území Slovenska intenzívne kontrolovala už dočasný lockdown pre nezaočkovaných
  • Najčastejšie kontrolovali miesta so zvýšenou koncentráciou osôb
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, facebook/Polícia SR - Prešovský kraj, facebook/Polícia SR - Trenčiansky kraj
  • Polícia na území Slovenska intenzívne kontrolovala už dočasný lockdown pre nezaočkovaných
  • Najčastejšie kontrolovali miesta so zvýšenou koncentráciou osôb

Situácia sa nezlepšuje a nemocnice sú tesne pred kolapsom. Či sa s tým ľudia stotožňujú, alebo nie, prísnejšie opatrenia zo strany vlády boli nevyhnutné. Na ich dodržiavanie aktuálne dohliada Polícia Slovenskej republiky.

Okrem doterajších nariadení však v nasledujúcich dňoch budú musieť kontrolovať aj dodržiavanie lockdownu a jeho pravidiel.

Miesta so zvýšenou koncentráciou osôb

Hovorkyňa Polície Slovenskej republiky Denisa Bárdyová uviedla, že polícia od pondelka kontroly pandemických opatrení zvýšila.

„Policajti sa pri kontrolách zameriavajú predovšetkým na miesta so zvýšenou koncentráciou osôb, najmä vstupy do nákupných stredísk, reštauračných zariadení, prevádzok a podobne. Úzko spolupracujú s regionálnymi úradmi verejného zdravotníctva SR a poskytujú potrebnú súčinnosť pri kontrolnej činnosti dodržiavania nariadených opatrení,“ uvádza.

Podľa Bárdyovej polícia za uplynulý týždeň skontrolovala viac ako 12-tisíc policajtov viac ako 30 100 osôb. Od začiatku roka do 21. 11. 2021 zaznamenali 67 409 priestupkov a deliktov, ktoré boli riešené v súvislosti s dodržiavaním protiepidemických opatrení.

Porušovaná bola lekárom stanovená karanténa (1 763), povinnosť nosenia rúšok (20 984), porušenia zákazu otvorenia prevádzok (143) aj porušenia zákazu vychádzania (44 519).

„Najviac priestupkov a správnych deliktov bolo zaznamenaných opäť v Prešovskom kraji, Košickom a Banskobystrickom, najmenej v Trenčianskom a Nitrianskom kraji,“ objasňuje polícia.

Súčinnosť regionálnym úradom verejného zdravotníctva

Trenčianski policajti na svojej sociálnej sieti informovali o tom, že počas celého dňa kontrolujú frekventované miesta, ako železničné a autobusové stanice, fitness centrá, ale aj okolie obchodných domov a nákupných centier.

„Sme radi, že ste zodpovední a chránite seba a ostatných. Len tak môžeme pandémiu poraziť. Veríme, že sa čoskoro vráti náš život do normálnych koľají, bez rôznych obmedzení,“ poďakovali občanom.

Objasnili, že počas kontroly od ľudí vyžadujú preukázanie sa potvrdením o očkovaní alebo prekonaní ochorenia. „Taktiež poskytujeme súčinnosť regionálnym úradom verejného zdravotníctva pri kontrolách prevádzok,“ vysvetlili.

Zdroj: Facebook/Polícia SR - Trenčiansky kraj

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie