Slovenská polícia rieši kurióznu krádež. Muž vykradol mobilného operátora, no odniesol si niečo úplne iné ako chcel

  • Polícia Slovenskej republiky informuje o zlodejovi „babrákovi”
  • Zobral 14 mobilov, no nevedel, že ide len o makety
zlodej
Pixabay, Facebook/Polícia Slovenskej republiky
  • Polícia Slovenskej republiky informuje o zlodejovi „babrákovi”
  • Zobral 14 mobilov, no nevedel, že ide len o makety

Včera krátko po polnoci prišiel v Medzilaborciach k predajni mobilného operátora muž, zobral zo zeme dlažobnú kocku, rozbil dvere, vošiel do predajne, kockou z dlažby rozbil aj vitrínu a zobral z nej 14 mobilov a jeden tablet. Išlo však iba o makety telefónov. Informuje o tom Polícia SR – Prešovský kraj na sociálnej sieti.

„Keď už bol takto rozbehnutý presunul sa ku kvetinárstvu a rovnakým spôsobom ‚nakupoval’ aj tam. Opäť zobral zo zeme dlažobnú kocku, rozbil okno na predajni, ktorým vošiel dnu a zobral darčekový kôš. Ten vyhodil von rozbitým oknom avšak keď z kvetinárstva odchádzal vonku ho už čakala policajná hliadka, ktorá ho zadržala a obmedzila na osobnej slobode,“ informuje polícia. Polícia muža obvinila z prečinu krádeže, za ktorý mu hrozí až dvojročné väzenie.

ZLODEJ BABRÁK: ZOBRAL 14 MOBILOV, NEVEDEL ŽE SÚ TO IBA MAKETYVčera krátko po polnoci prišiel v Medzilaborciach k…

Gepostet von Polícia SR – Prešovský kraj am Freitag, 21. August 2020

Slováci ročne spáchajú aj viac ako 58-tisíc trestných činov

Na Slovensku bolo v uplynulom roku spáchaných 58 829 trestných činov. „V porovnaní s rokom 2018 je to o 2563 trestných činov menej,“ zhodnotila prvá viceprezidentka PZ Jana Maškarová na tlačovej konferencii.

Páchanie trestnej činnosti v jednotlivých regiónoch podľa Maškarovej najviac závisí od hospodárskej a sociálnej situácie daného regiónu. „Kriminalitu nám vytvára alebo zvyšuje veľká hospodárska aktivita. Čiže na miestach, kde je najväčšia zamestnanosť, sú takisto najviac páchané trestné činy,“ spresnila.

Na 1000 obyvateľov bolo podľa štatistiky vytvorenej Prezídiom Policajného zboru priemerne spáchaných 10,78 trestného činu a najväčšia kriminalita bola v okrese Bratislava I, kde na 1000 obyvateľov pripadá 35,1 trestného činu.

LIVE: VYHODNOTENIE KRIMINALITY ZA ROK 2019

Gepostet von Polícia Slovenskej republiky am Montag, 24. Februar 2020

V centre mesta je najviac páchaná ekonomická a počítačová kriminalita, a to je práve tým, že centrum mesta má vysokú koncentráciu firiem,“ povedala viceprezidentka Maškarová. 

Okres s najnižšou kriminalitou v rámci Slovenskej republiky je okres Svidník, kde na 1000 obyvateľov pripadá 6,27 trestného činu, a v tomto okrese prevažuje majetková kriminalita, dodala.

Počet zistených činov násilnej kriminality podľa riaditeľa Úradu kriminálnej polície Prezídia Policajného zboru Stanislava Španka od roku 2016 klesá a v porovnaní s rokom 2018 klesol o 241 trestných činov. Najvyšší podiel násilných trestných činov bol zaznamenaný v Košickom kraji a dosiahol hodnotu 904.

Obľúbené slovenské kúpalisko roky vypúšťalo slanú vodu z bazénov do potoka, polícia zasahuje

Stanislav Španko priblížil, že v roku 2019 bolo na Slovensku spáchaných 76 vrážd, čo je o deväť prípadov viac ako v predchádzajúcom roku. „V hodnotenom období sme zaznamenali 16 úkladných vrážd, z ktorých sa sedem podarilo vyjasniť. Najviac vrážd bolo spáchaných v okrese Dunajská Streda – a to sedem,“ povedal. 

Viceprezidentka Jana Maškarová doplnila, že sa väčšinou stretávajú s vraždami spáchanými v afekte. „K tým úkladným vraždám by som sa vyjadrila v krátkosti, že tých sedem objasnených vrážd súvisí aj s kauzou vraždy Kuciak – Kušnírová, ale ide aj o prípady vrážd prokurátorov,“ dodala.

Zdroj: Facebook/Polícia SR - Prešovský kraj

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech