Slovenská rapová legenda a bývalá letuška prepadli láske a mieru. Dnes ju šíria v Bratislave

  • Roman a Adriana zanechali staré úspešné kariéry
  • V centre Bratislavy vybudovali unikátny priestor, ktorý spája komunitu a láka zahraničných turistov
LASKAMiER
LASKAMiER
  • Roman a Adriana zanechali staré úspešné kariéry
  • V centre Bratislavy vybudovali unikátny priestor, ktorý spája komunitu a láka zahraničných turistov

Roman Szabó alias DNA, bývalý člen rapových skupín 4D či Názov Stavby, a Adriana Szabó, bývalá letuška spoločnosti Emirates, sú manželia, rodičia a tiež zakladatelia značky LASKAMiER. Ich životným poslaním je podľa ich slov šíriť lásku a mier pomocou udržateľnej módy, elektronickej a tiež meditačnej hudby, vegetariánskej či vegánskej stravy a jogy.

V rozhovore nám hovorili o komunite, ktorú sa im vďaka LASKAMiER darí budovať. Adriana opísala svoj vrelý vzťah k joge a Roman prezradil, že chystá hudobné aj knižné novinky.

Tiež nám povedali o relaxačno-liečebnom pobyte, ktorý organizujú v Salamandra Resorte v Štiavnických vrchoch od 14. do 16. apríla, na ktorý pozývajú všetkých milovníkov jogy, dobrého jedla a hudby.

Okrem iného sa dozvieš aj to, ako prebehajú ich Yoga brunche a aké mená hrávajú elektronickú hudbu na ich eventoch. 

  • Prečo sa rozhodli spomaliť a zmeniť životný štýl?
  • V čom je prínos značky LASKAMiER?
  • Koľko museli investovať?
  • Prečo by sa do starých koľají už nevrátili?

V čom vidíte najväčší prínos LASKAMiER? Čím je prínosná pre Bratislavu a okolie? Aké typy ľudí najviac chodia na vaše akcie? Akú komunitu ľudí okolo seba budujete?

Podarilo sa nám spojiť komunitu ľudí s podobným zmýšľaním. Našimi hlavnými hodnotami sú, ako už z názvu vyplýva, láska a mier. Chceme spájať ľudí, ktorí žijú podobným životným štýlom ako my, ktorí sú mierumilovní, zamýšľajú sa nad tým, čo jedia a odkiaľ k nám prichádzajú suroviny, ktoré konzumujeme.

To isté platí o oblečení. Nechceme podporovať priemysel, ktorý núti deti šiť oblečenie v továrňach, keďže sa to dá aj inak. Takisto našu komunitu spája láska k joge, k hudbe a ku kultúrnemu vyžitiu, ktoré lieči dušu.

Sme ľudia, ktorí hľadajú spomalenie, žitie života v prítomnom okamihu v uponáhľanej spoločnosti. Preto to nazývame SLOW Fashion či SLOW Food a podobne.

LASKAMiER Komunita
zdroj: LASKAMiER

Akým spôsobom vyrábate oblečenie, ktoré predávate?

Na úplnom začiatku sme vytriedili naše osobné šatníky a rozhodli sme sa, že nebudeme nakupovať také veľké množstvo oblečenia ako predtým, pretože to reálne k životu nepotrebujeme. Na tieto vytriedené veci sme následne nadizajnovali naše logo, ktoré sme na ne dali našiť a začali sme ich predávať. To bol náš prvý krok.

Keď sme cítili odozvu a dopyt ľudí, začali sme šiť unisex tričká. Robili sme to však minimalisticky, nechceli sme mať sklady plné oblečenia. Zo začiatku sme vyrábali veci zo 100-percentnej a organickej bavlny a časom sme ju skombinovali s konopnou látkou. Všetko je šité na Slovensku, okrem vecí obsahujúcich konopnú látku, ktoré sa vyrábajú v zahraničí v rámci Európy. 

Konope je skvelá rastlina, ktorá na rast nepotrebuje žiadne pesticídy, neznečisťuje prostredie a je pohodlná na nosenie. Kedysi sa z konopnej látky vyrábalo v podstate takmer všetko a my sme sa radi vrátili k tomuto materiálu. 

Koľko ste do projektu museli spočiatku investovať a ako sa vám podarilo udržať LASKAMiER na nohách počas pandémie?

Čítaj 10 dní zadarmo PREMIUM články

Zdroj: LASKAMiER

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá