Slovenské free e-booky, ktoré ti môžu pomôcť pri rozbiehaní podnikania

  • Ak chceš byť úspešný, základom je nezaspať na vavrínoch a nečakať, že ti úspech padne z neba, lebo si si založil živnosť a nahodil tri produkty do e-shopu. Ak chceš mať fungujúce podnikanie, je potrebné sa naučiť veľa vecí a získať prehľad v rôznych oblastiach. My ti prinášame niekoľko slovenských e-bookov, ktoré ti na začiatku pomôžu sa zorientovať. A môžeš si ich stiahnuť zadarmo.
collage ebook
  • Ak chceš byť úspešný, základom je nezaspať na vavrínoch a nečakať, že ti úspech padne z neba, lebo si si založil živnosť a nahodil tri produkty do e-shopu. Ak chceš mať fungujúce podnikanie, je potrebné sa naučiť veľa vecí a získať prehľad v rôznych oblastiach. My ti prinášame niekoľko slovenských e-bookov, ktoré ti na začiatku pomôžu sa zorientovať. A môžeš si ich stiahnuť zadarmo.

Startup 4 dummies

Veľmi trefná knižka od kolektívu autorov má až 156 strán, ale oplatí sa ju prečítať, pokiaľ sa práve chceš pustiť do startupu. Odpovie nielen na bežné otázky začínajúcich podnikateľov, typu ako založiť živnosť alebo s.r.o., kde zohnať financie a s kým ísť do biznisu, ale poradí aj v mnohých smeroch, ktorých dôležitosť by si si inak možno neuvedomil.

Je rozdelená do 10 kapitol, kde nájdeš aj právne rady ohľadom ochrany nápadov alebo prílohu so vzormi dokumentov, ktoré by si mohol potrebovať. Taktiež kapitolu o spolupráci s investormi, aplikácie, ktoré ti môžu pomôcť či kroky, ktorým sa vyhnúť, aby tvoj startup nezlyhal. Tým, že každý článok je od iného autora, ponúka komplexné riešenie problémov od odborníkov z rôznych oblastí.

Untitled

foto: itnews.sk

Sprievodca výkonnostným marketingom

Visibility sú na poli online marketingu známymi odborníkmi a na stiahnutie ponúkajú aj tento 50 stranový e-book. Zavedie ťa do sveta výkonnostného online marketingu, ktorý zefektívni tvoju podnikateľskú činnosť. Pri tomto type marketingu je fajn, že sa dá praktizovať aj s menším kapitálom. Návody a príklady predstavené v tomto sprievodcovi ti pomôžu optimalizovať tvoje existujúce alebo plánové aktivity.

Je rozdelený na 6 kapitol: O výkonnostnom marketingu, ktorý neexistuje, Optimalizácia konverzií, Ako robiť výkonné SEO, Ako výkonne spravovať sociálne siete, Ako na newsletter, Ako neplytvať časom. Nástroje pre efektívnych ľudí. Okrem tohto e-booku ponúka visibility ďalších 9 e-bookov o rôznych oblastiach online marketingu, takže ak ťa táto kniha zaujme, stiahni si aj ostatné.

ORM_footer

foto: visibility.sk

SEO optimalizácia – zvýšenie návštevnosti webu

Ak si zakladáš svoj prvý web, prípadne už nejaký máš a začínaš sa zaujímať o to, prečo ti tam nikto nechodí, táto kniha je dobrým úvodom do SEO problematiky. Na 14 stranách autor Vladimír Baránek v skratke predstaví, čo je SEO, čo zahŕňa a dá jednoduché rady o tom, čo je potrebné nastaviť, aby bol web ľahšie vyhľadateľný. O SEO sa síce dá písať nadlho a rozoberať všeličo, na úvod, pre začiatočníkov je však tento e-book príjemným prehľadom.

SEO

foto: online-marketing.sk

25 zásad ako získať viac zákazníkov

E-book, ktorý ponúka contentfruit.sk je tiež tvorený viacerými autormi a na 33 stranách sa venuje content marketingu. Naučí ťa, prečo je obsah webu dôležitý a čím by si sa pri jeho tvorbe mal riadiť. Je prehľadne rozdelený na okruhy Príprava, Moderný web, Plánovanie, Tvorba obsahu, Šírenie obsahu, Vyhodnocovanie a každý okruh má viacero podkapitol.

E-book je prehľadný, pochopiteľný aj pre začiatočníkov a poskytuje aj ukážky v podobe grafov alebo screenshotov. Navyše má príjemný vizuál.

Ebook-25-zasad-ako-ziskat-viac-zakaznikov-ContentFruiter

foto: contentfruiter.sk

Ako správne vystaviť faktúru

E-book od SuperFaktúra.sk v spolupráci s Peťom Furmaníkom sa venuje na 35 stranách radám ohľadom vystavovania faktúr. Táto, napohľad jednoduchá vec musí spĺňať mnoho právnych náležitostí a e-book slúži ako návod na orientáciu v tejto problematike. Aj keď dnes už existuje mnoho jednoduchých fakturovacích systémov, ktoré spĺňajú základné kritériá, nie vždy a pre každého sú však postačujúce.

E-book poskytuje informácie napríklad aj o faktúrach za služby v rámci krajín EÚ. Kniha je rozdelená na 11 kapitol a doplnená konkrétnymi príkladmi, čo uľahčuje jej pochopenie.

Ak vieš o ďalších slovenských e-bookoch, ktoré stoja za prečítanie, daj nám vedieť v komentároch.

fb_og_superfaktura-ebook-sk

foto: superfaktura.sk

zdroj titulnej fotografie: contentfruiter.sk/digitaltrends.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech