Slovenské letisko má novinku, vďaka ktorej sa budeš cítiť ako VIP pasažier

 • Letisko Košice prichádza s novinkou, vďaka ktorej čakanie na tvoj odlet nebude trápenie
 • Je to vďaka novému Biznis salóniku
dovolenka, cestovanie
Letisko Košice, Unsplash/ Nick
 • Letisko Košice prichádza s novinkou, vďaka ktorej čakanie na tvoj odlet nebude trápenie
 • Je to vďaka novému Biznis salóniku

Vstup do Biznis salónika je sprístupnený pre všetkých cestujúcich odlietajúcich z košického letiska za jednorazový poplatok 19 eur v čase od 12:00 až 16:00 hod.

Letisko informuje, že vďaka tejto novinke si tak môže každý vychutnať pohodlie a komfort v kožených sedačkách, občerstvenie, slovenskú i medzinárodnú tlač i bezplatné Wi-Fi pripojenie.

Vstup si môžeš zakúpiť priamo na recepcii Biznis salónika pred každým odletom v hotovosti alebo prostredníctvom platobných kariet.

Okrem toho je v cene zahrnutý aj poukaz na nákup v Travel Value & Duty Free Shop-e na letisku v Košiciach v hodnote 14 eur, pričom minimálna hodnota nákupu je 20 eur.

„Salónik je umiestnený v odletových priestoroch terminálu a jeho vybavenie zodpovedá najvyšším štandardom. V salóniku sú k dispozícii počítače s prístupom na internet.“

Logo

Počas čakania na odlet si tu budeš môcť pozrieť aj televíziu. „Na výber je aj bohatá ponuka dennej tlače a časopisov v slovenskom, nemeckom a anglickom jazyku.“

Kto môže vstúpiť do biznis salónika:

 1. Cestujúci, ktorí sa na recepcii salónika preukážu palubnou vstupenkou Biznis triedy.

 2. Cestujúci letiaci do Viedne alebo Varšavy – držitelia kariet Star Alliance Gold môžu využiť salónik a pozvať si jedného hosťa (hosť musí tiež letieť spoločnosťou Austrian Airlines/LOT Polish Airlines).

 3. Držitelia prestížnych kariet Priority Pass, Diners Club, Airport Angel môžu využiť letiskový salónik pri ktoromkoľvek lete a môžu si pozvať ľubovoľný počet hostí.

 

Ak si na letisko prišiel skôr vo vnútri budovy nového terminálu (T2) vedľa odletovej haly nájdeš bistro Propeller. Zároveň je tu Aircafe – kaviareň a bistro v jednom, ktoré funguje neustále, a teda 24 hodín denne.

Ak sa presunieš do odletovej haly, nájdeš tu prevádzku Airwine, kde je najmä široká ponuka slovenských vínach či špičkových destilátoch. Tento podnik je otvorený vždy v čase odletov, podobne ako miestny Dolly bar.

Z Košíc na letnú dovolenku k moru

Aktuálne je z košického letiska dostupných 10 dovolenkových destinácií v 7 krajinách:

 • Bulharsko (Burgas)
 • Cyprus (Larnaka)
 • Severný Cyprus (Ercan)
 • Egypt (Hurghada, Marsa Alam)
 • Grécko (Korfu, Kréta – Heraklion, Rodos)
 • Turecko (Antalya)
 • Tunisko (Monastir)

Nosenie rúšok v lietadlách

Rúška na letiskách a v lietadlách od 16. mája nie sú povinné. Je na rozhodnutí cestujúceho, či si prekryje dýchacie cesty na palube, respektíve na nariadení krajiny, do ktorej letí. Zrušenie plošnej povinnosti vydala Európska agentúra pre bezpečnosť letectva a Európske centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb.

„Častá frekvencia výmeny vzduchu na palube lietadla cez vysoko účinné hepa filtre robí z leteckej dopravy jedno z najbezpečnejších vnútorných prostredí,“ vyjadril sa generálny riaditeľ Medzinárodného združenia leteckých dopravcov (IATA) Willie Walsh.

letisko
zdroj: Unsplash/Douglas Bagg Unsplash/Anshu A

Podľa nariadenia, ktoré zverejnila EASA a ECDC, rúška a respirátory na palube svojich lietadiel nevyžaduje ani letecká spoločnosť Ryanair. Povinné však budú aj naďalej v 15 krajinách EÚ, kde stále platí povinnosť nosiť prekrytie tváre vo verejnej doprave.

Pri letoch Ryanairom zo Slovenska sa to týka letov do nasledovných krajín:

 • Cyprus (Pafos)
 • Grécko (Solún/Thessaloniki, Korfu)
 • Taliansko (Alghero, Trapani, Miláno)
 • Malta, Španielsko (Malorka, Lanzarote)
Zdroje: Letisko Košice, Letisko Bratislava

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá