Slovenské startupy majú ešte 7 dní na prihlásenie do prestížneho STARTUP AWARDS

  • Najperspektívnejšie slovenské startupy sa môžu do 16. októbra prihlásiť do najväčšej súťaže pre mladé inovatívne firmy - STARTUP AWARDS a prezentovať sa pred viac ako 1000-členným publikom zloženým z medzinárodných investorov, podnikateľov a top biznis lídrov.
collagesa
  • Najperspektívnejšie slovenské startupy sa môžu do 16. októbra prihlásiť do najväčšej súťaže pre mladé inovatívne firmy - STARTUP AWARDS a prezentovať sa pred viac ako 1000-členným publikom zloženým z medzinárodných investorov, podnikateľov a top biznis lídrov.

Počas šiestich rokov existencie sa STARTUP AWARDS stalo jednou z najväčší národných súťaží pre startupy v Európe, ktorá každoročne pomáha slovenským startupom sa zviditeľniť doma aj v zahraničí. Vyvrcholením STARTUP AWARDS bude aj tento rok finálový galavečer, ktorý sa uskutoční 2. decembra v Istropolise. Počas finále zabojujú mladé inovatívne firmy o titul najlepšieho slovenského startupu. Finalisti predošlých piatich ročníkov získali investície presahujúce 11 miliónov EUR od domácich a zahraničných investorov. Tento rok okrem domácich investorov stihli svoju účasť na decembrovom finále potvrdiť aj medzinárodní investori zo Seedcamp, Techstars, Gemini Israel Ventures, DraperEsprit, Speedinvest, či Credo Ventures.

awards

foto: startupawards.sk

Prečo sa prihlásiť?

Do súťaže sa môžu prihlasovať projekty s globálnym potenciálom v štyroch kategóriach – Science, Digital, Arts&Design a Society vyplnením formulára na apply.startupawards.sk. Podmienkou na prihlásenie je, aby firma pôsobila na Slovensku alebo aby aspoň jeden z jej zakladateľov bol Slovák, či Slovenka.

Z prihlásených startupov bude vybratých 20 najlepších projektov, ktoré postúpia do tzv. Bootcampu. Tam sa pod dohľadom skúsených mentorov a podnikateľov podrobia príprave na decembrové finále. Z Bootcampu zároveň vzíde dvanástka finalistov (po troch v každej kategórii).

Víťaz každej kategórie získa cenu v hodnote 5 000 EUR a celkový víťaz STARTUP AWARDS si odnesie ceny v hodnote 50 000 EUR.  Startupy, ktoré sa prebojujú do finále, získajú  exkluzívny vstup na stredoeurópsky Founders Summit v Bratislave, kde sa môžu deň pred STARTUP AWARDS zoznámiť s najúspešnejšími foundermi v regióne.

foto: facebook.com

Na STARTUP AWARDS príde aj zakladateľ aplikácie WAZE

Okrem súťaže pre startupy STARTUP AWARDS, ktorá je každoročným vyvrcholením startupovej sezóny, sa podujatie rozširuje aj o konferenciu o technológiach a inováciách. Návštevníci STARTUP AWARDS sa môžu tešiť aj na ikonu izraelského startupového ekosystému Uriho Levina. Levine je zakladateľ najväčšej komunitnej dopravnej a navigačnej aplikácie na svete Waze. Po tom, ako bol tento startup kúpený v roku 2013 spoločnosťou Google za viac ako jednu miliardu dolárov, sa Levine naplno venuje podpore nových technologických firiem ako anjelský investor. Medzi ďalšími potvrdenými spíkrami sú aj mená ako Esther Dyson, menovaná magazínom Forbes za jednu z najvplyvnejších žien v americkom biznise, Andrej Pančík, mladý Slovák, ktorý predal svoj startup Represent za 100 mil. EUR, či biotechnológ Danny Carbera, zakladateľ firmy BioBots, ktorá vyvíja 3D bio tlačiarne na výrobu ľudského tkaniva.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt uri levine waze

foto: enplug.com

STARTUP AWARDS 2016 bude historicky najväčšie a najvýznamnejšie startupové podujatie na Slovensku, ktorého cieľom je vyzdvihnúť inovačný potenciál na Slovensku, sprostredkovať skúsenosti globálne úspešných podnikateľov slovenskej startupovej komunite a oceniť perspektívne slovenské technologické firmy.

Prihlás sa TU

zdroj titulnej fotografie: koláž: facebook.com/facebook.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech