Slovenskí architekti vytvorili svetový unikát. Home-office, ktorý si môžeš postaviť priamo v lese a stojí len 8 970 eur

  • Peter Matúš Architects a ich zelené stavebné koncepty prinášajú novinku v kancelárskom svete
  • HomeOffice_Houses sú riešením pre tých, ktorí chcú pracovať v obklopení prírody
diarchi (3)
DiArchi
  • Peter Matúš Architects a ich zelené stavebné koncepty prinášajú novinku v kancelárskom svete
  • HomeOffice_Houses sú riešením pre tých, ktorí chcú pracovať v obklopení prírody

Počas karantény spojenej s COVID-19 sa pracovalo z domu. Mnohým spoločnostiam to ostalo, pracovníci sú v domácom prostredí efektívnejší, pretože sú spokojnejší. Na situáciu promptne reagovali aj architekti zo štúdia Peter Matúš Architects. Vytvorili jednoduchý a funkčný koncept pre všetkých, ktorí túžia pracovať napríklad obklopení prírodou. 

Home-office sa predlžuje. Známe zahraničné firmy umožňujú svojim zamestnancom presťahovať sa kamkoľvek potrebujú a pracovať odtiaľ. Zuckerberg napríklad nedávno oznámil, že ponúkne svojim senior zamestnancom ako jeden z benefitov práve prácu z domu na obdobe 10 rokov. 

Home-office však vôbec nemusí znamenať, že budeš sedieť na deke v tráve s laptopom na kolenách. Títo architekti vytvorili komplexnú pracovňu, do ktorej si môžeš pozvať koho chceš. Cítiť sa budeš ako v office, akurát pohľad z okna vymení rušnú trojprúdovku, na ktorú sa pozeráš z biznis centra, na stromy a trávu tvojej záhrady. Koniec-koncov, je absolútne na tebe, kde si svoj privátny home-office zriadiš. Okolie ťa však každopádne prekvapí.

V rámci projektu zelená architektúra s názvom DiArchi vznikli tieto záhradné pracovne ako priame pokračovanie domov na strome či sáun. Principiálne ide o rovnaký druh staviteľstva.

Berie sa ohľad na prírodu

Drevené kocky môžeš využívať ako samotku, alebo aj kanceláriu pre viac osôb. Od veľkosti S, teda najmenšia pracovňa, tá má vnútorné rozmery 2×2 metre a výšku 2,3 metra. Vieš si ju objednať cez e-shop a zaplatíš 8 970 eur. Potom existujú ešte 3 veľkostné prevedenia. Za najväčšiu pracovňu, v ktorej môžu pracovať naraz dve, poprípade tri osoby, zaplatíš 10 420 eur.

Zelené HomeOffice Houses majú minimalistický štýl, prevláda drevo, exteriérový obklad je vyrobený zo špeciálneho materiálu ThermoWood z borovice lesnej pôvodom z Fínska, do interiéru použili dizajnéri bukovú preglejku a podlaha je dubová. 

Domčeky sú montované a všetky spomenuté materiály berú najvyšší ohľad na okolitú prírodu. Keďže sú tieto exteriérové pracovne vhodné na umiestnenie do záhrady k domu či chate, majú vyhotovenie, ktoré absolútne zapadá do environmentálneho koloritu.

zdroj: DiArchi

zdroj: DiArchi

Mobilita na prvom mieste

Ak si sa rozhodol svoj office presťahovať, nie je problém. Architekti prispôsobili stavbu aj takýmto požiadavkám zákazníkov.

Zakladanie stavby je opäť ekologické. Stavba stojí na oceľových zemných skrutkách, ktoré sa dajú kedykoľvek demontovať a prípadne premiestniť spolu s pracovňou,“ vysvetľuje jeden z hlavných architektov Peter Matúš. Ani v zime ani v lete by si sa nemal vo svojej pracovni cítiť nepohodlne. Preto je všetko domyslené do úplných detailov.

Pracovňa má podlahové infra vykurovanie a, samozrejme, mysleli sme aj na horúce letné dni, kedy je možné priestor zatieniť exteriérovými žalúziami a prípadne dochladiť nástennou klimatizačnou jednotkou. O prísun čerstvého vzduchu sa stará decentrálna rekuperačná jednotka, “ zdôrazňujú možnosti home-office.

zdroj: Interiér mobilnej záhradnej pracovne. FOTO: DiArchi

Ak sa obávaš, že sa v tomto pracovnom priestore budeš cítiť ako na drevenej chate, nemusíš. Domčeky sú zhotovené s najvyšším zreteľom na pracovné pohodlie. Hoci je obklad drevený, interiér dotvárajú moderné nábytky a veľmi jednoduchý, no funkčný dizajn. 

So svetlým drevom veľmi príjemne sympatizuje biela farba úložných priestorov, stolov a stoličiek. Aj napriek funkčnej úžitkovej časti je priestor vzdušný a minimalistický. Nehovoriac o veľkých oknách, ktoré siahajú od podlahy až po strop. Preto nechýba svetlo, ktoré dopomáha k lepšiemu pracovnému výkonu.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá