Slovenskí študenti predstavili v Bruseli originálny produkt – kávu na jedenie

  • Káva, na ktorej si môžeš pochutnať kdekoľvek si vyrábajú študentské talenty z Košíc.
co
assum.sk
  • Káva, na ktorej si môžeš pochutnať kdekoľvek si vyrábajú študentské talenty z Košíc.

Ak patríš medzi pernamentne vyťažených ľudí, ktorým sa bežne stane, že pri zápale práce zabudnú alebo nemajú čas na jedenie, či pitie, je tu niečo pre teba. Študentská firma Assum z Gymnázia Poštová 9 v Košiciach prináša na trh produkt, ktorý vychádza zo sloganu „Save time, love taste“.


Ide o kávu na jedenie, ktorá je prevažne určená ľuďom s nedostatkom času, ktorých je v dnešnej uponáhľanej dobe čoraz viac. Hlavnou zložkou tejto novinky je pražená káva aj preto zvolili názov Assum, čo po latinsky znamená pražiť. Vďaka kladeniu dôrazu na kvalitné receptúry sú študenti schopní vždy zabezpečiť vynikajúcu a špecifickú chuť.


CoRE, coffee ready to eat predstavuje produkt, ktorý u nás doposiaľ neexistoval. Káva vo forme hmoty na jedenie je spojením kávy, ryžového sirupu, sušenej smotany, stévie a pridanej príchute. Túto hmotu nie je potrebné zalievať vriacou vodou ako klasickú kávu, ale dokážeš ju zjesť priamo po vybraní z obalu, takže kdekoľvek práve si.

 

Vybrať si môžeš hneď z niekoľkých príchutí. Momentálne sú dostupné 4 variácie, a to: natural (bez pridanej príchute), kokos, karamel a lieskový oriešok. Hlavnými výhodami kávy na jedenie je, že šetrí čas, peniaze, má super chuť a môžeš si ju vychutnať bez zbytočného zalievania, či mletia.

 


Študenti sa so svojím produktom zúčastnili aj na medzinárodnej súťaži Company of the Year 2017 (Najlepšia študentská firma roka 2017). Slovensko reprezentovali košické študentské talenty Viktória Jacková, Zuzana Tokarčíková, Lukáš Tabák a Tomáš Peľak  pod vedením pani učiteľky Evy Wolfovej.

 


„Môžeme byť hrdí na tohtoročnú JA Firmu Assum, ktorá sa medzi ostatnými konkurenčnými firmami nestratila a zanechala v návštevníkoch ich predajného stánku pozitívny dojem. Ich zaujímavý nápad – káva na jedenie – zaujal každého, kto má rád kávu, no nie vždy si ju môže dopriať v jej klasickej podobe. Porota ocenila ich prezentačné zručnosti a tímového ducha počas prezentácie,“ povedal Peter Kalčevský, programový riaditeľ JA Slovensko pre aktualne.atlas.sk.

 

Ak sa chceš o CoRE, coffee ready to eat dozvedieť viac navštív stránku assum.sk alebo Facebook.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech