Slovenskí študenti za takmer nulové náklady nakrútili krátky film inšpirovaný Avengermi

  • Slovenská technická Univerzita sa rozhodla propagovať odbor mechatronika netradičným spôsobom, ktorý zaujme nielen budúcich vysokoškolákov
  • Študenti a vedeckí pracovníci Fakulty elektrotechniky a informatiky natočili 10 minútový fanfilm inšpirovaný blockbusterom "Avengers: Infinity War"
Beage
screenshot/youtube.com
  • Slovenská technická Univerzita sa rozhodla propagovať odbor mechatronika netradičným spôsobom, ktorý zaujme nielen budúcich vysokoškolákov
  • Študenti a vedeckí pracovníci Fakulty elektrotechniky a informatiky natočili 10 minútový fanfilm inšpirovaný blockbusterom "Avengers: Infinity War"

Tento marvelovský fanfilm zaujme svojím kvalitným spracovaním každého. Nejde totiž o žiadne maturitné video, ktoré natočíš na prvý pokus. Kvalita strihu, grafické spracovanie a vizuálne efekty robia z tohto videa skutočne pozerateľný krátky film. Na tvorbe sa podieľali okrem študentov hlavne vedeckí pracovníci Erik Kučera a Oto Haffner, ktorí pôsobia na Ústave automobilovej mechatroniky Fakulty elektrotechniky a informatiky na STU v Bratislave.

zdroj: Youtube screenshot

Video má názov: „Avengeri: Päť kameňov mechatroniky“ a nájdeš v ňom pár skutočne vtipných momentov, ako napríklad pestrý zoznam kontaktov Tonyho Starka.

Cieľom filmu je podľa slov Erika a Ota „predstaviť mladej generácii mechatroniku, ako moderný odbor pre 21. storočie, ktorý v sebe spája informatiku, automatizáciu, mechaniku a elektronické systémy. Stredoškoláci totiž často nevedia, čo je mechatronika. Vo filme je využitá paralela medzi jednotlivými aspektmi univerza (=Kameňmi nekonečna) a medzi 4 oblasťami mechatroniky (=Kamene mechatroniky). Piaty kameň bude vo filme pôsobiť ako zdroj napätia a momentu prekvapenia“.

Celý projekt mal takmer nulový rozpočet. Na tvorbe videa sa podľa ich slov podieľali kolegovia z nadšenia pre dielo a k tomu využívali v podstate len existujúce zariadenia, priestory, softvéry pre strih videa a podobne. Ich kolega doktorand Erich Stark, bol do videa taktiež zapojený. Myslím, že nie je potrebné uvádzať, koho vo filme znázorňoval.

zdroj: Screenshot/youtube.com

„Nakoľko mal fanfilm u divákov veľký úspech, máme už rozpracovaný námet na pokračovanie. Inšpirovalo by sa najmä marvelovkami Avengers: Endgame a Captain Marvel. Momentálne čakáme, ako sa vyrieši zápletka s lusknutím v oficiálnom filme, aby sme ju vedeli vhodne a kreatívne adaptovať, nakoľko lusknutie sme mali aj v našom filme. Realizácia však závisí aj od podpory nášho okolia a pokúšame sa získať aj rôzne granty na popularizáciu vedy a techniky.“ tvrdí Erik.

Ak ťa zaujíma, ako vznikali niektoré efekty, návod nájdeš nižšie vo videu.

Erik s Otom tvrdia, že sa v drvivej väčšine stretli s pozitívnymi ohlasmi na video. Podľa ich slov je publikum často veľmi nevďačné a neberie do úvahy, že slovenské filmy majú omnoho nižšie rozpočty ako americké. „Fanfilmy, podobne ako náš, majú väčšinou takmer rozpočty nulové.“ dodáva Erik.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech