Slovenskí študenti, zmeňte svoje školy

  • Naša generácia dávno porazila staré myslenie a je pripravená robiť veľké veci.
Screen-Shot-2016-03-04-at-09.52.12-e14570857543641
  • Naša generácia dávno porazila staré myslenie a je pripravená robiť veľké veci.

Vieš čo je najlepšie na študentoch? To neuveriteľné množstvo energie, ktoré majú. To nadšenie, ten drajv, to je oveľa cennejší kapitál, ako nejaké peniaze. Aj preto dokážu študenti bez peňazí urobiť doslova zázraky. Vieš si však predstaviť tie úžasné výsledky, ktoré môžu vzniknúť, ak sa táto nezastaviteľná energia spojí s finančným kapitálom?

Určite máš predstavu o tom, ako by sa tvoja škola mohla v niektorom ohľade zlepšiť. Zober teda svoj nápad a predstav ho tým, ktorí sú nadšení z podobných iniciatív. Firmy a banky už dávno ponúkajú svoje peniaze, stačí len natiahnuť ruku a vziať si ich.

13140644_10209434072111672_1715036845_n

foto: Startitup

Vďaka nadáciam sa na mojej bývalej univerzite podarilo vybudovať niekoľko zaujímavých projektov. Aj vďaka tomu môžu na Lekárskej fakulte tlačiť v 3D tlačiarni verné kópie ľudských orgánov. Projektov, ktoré vznikli vďaka takejto podpore je mnoho. Ďalšími inštitúciami a spoločnosťami, ktoré boli pripravené poskytnúť kapitál, sú napr. Markíza, Telekom či Pontis.

Aktuálne ponúka možnosť požiadať o grant napr. Nadácia Tatra banky, kde môžeš získať pre svoj projekt 5 tisíc eur. O túto podporu môžu požiadať všetky neziskové mimovládne organizácie, ktoré združujú študentov, profesorov, odborníkov a externých expertov. Tatra banka so svojou nadáciou funguje už dlhé roky, vďaka jej podpore sa zatraktívnilo štúdium a študentský život na desiatkach vysokých škôl. Ak si teda súčasťou neziskovky a už dlhšie uvažujete nad rôznymi riešeniami, ku ktorým vám však chýbajú prostriedky, len blázon by nevyužil šancu, akú táto banka pravidelne každý rok ponúka. Čas podať projekt máte do 24.6 a zahlásiť sa môžeš na tomto odkaze. 

Screen Shot 2016-05-02 at 15.52.30

foto: vyhladajto

A ver mi, šanca je vysoká. Mnohí si chcú vysokú školu len užiť a na podobné príležitosti kašlú. Nebuď ako oni – vysoká nie je oddialenie dospelého života. Kto chce niečo dokázať, ten už na výške dávno musí tvoriť nejaké hodnoty. Tí, ktorí to vedia, sa už dávno angažujú aj v mimoškolských aktivitách. Sám však ako študent viem, aké ťažké je pre tieto združenia zohnať peniaze na čokoľvek. Podobné granty sú preto príležitosťou ako hrom.

titulná foto: archív M.F.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK