Slovenskí vodiči sú nepoučiteľní. Kusisko ľadu urobil dieru do čelného skla a zranil chlapca

  • Polícia opäť upozorňuje na nezodpovednosť vodičov
  • Kus ľadu z neočisteného auta poranil dieťa
  • Čistiť auto od ľadu je zákonná povinnosť
rozbité sklo ľad
Rozbité čelné sklo po zrážke s ľadovou kryhou, Facebook/Polícia SR, Unsplash/Juha Lakaniemi
  • Polícia opäť upozorňuje na nezodpovednosť vodičov
  • Kus ľadu z neočisteného auta poranil dieťa
  • Čistiť auto od ľadu je zákonná povinnosť

Na cestách vodičov neohrozujú len zlé poveternostné podmienky, ale aj nezodpovední vodiči. Jeden z nich mal skoro na svedomí život malého chlapca. Nehode sa pritom dalo predísť jednoduchým úkonom.

Mohlo to skončiť tragicky

O dopravnej nehode z Banskobystrického kraja na sociálnej sieti informuje profil Polície SR. „Kedy sa šoféri naučia čistiť svoje autá od ľadu? Ľadová kryha z kamióna zranila 12-ročného chlapca,“ uvádza polícia.

Dnes dopoludnia sme prijali informáciu o nehode, ktorá sa stala na ceste I/69. Na auto vodiča smerujúceho od Sliača na Banskú Bystricu spadla ľadová kryha, ktorá sa zosunula počas jazdy z pred ním idúceho kamióna,“ opisujú situáciu muži zákona.

Nehoda pritom neskončila bez ujmy: „Kus ľadu rozbil čelné sklo vozidla VW Tiguan a zranil 12-ročného spolujazdca. Podľa doterajších informácií chlapec utrpel poranenie tváre.

Polícia ďalej pripomína, že odstraňovanie ľadu a snehu nie je len základnou slušnosťou, ale predovšetkým povinnosťou. „Pripomíname, že vodič vozidla je pred jazdou povinný odstrániť z vozidla a z nákladu kusy ľadu a snehu, ktoré by sa počas jazdy mohli uvoľniť!“ uzatvára.

Nezodpovední za každých okolností

Zdá sa, že nezodpovedným vodičom neprekáža ani aktuálna meteorologická situácia. A dokonca ani alkohol či skutočnosť, že v aute vezú kopec ľudí.

Polícia dnes obvinila z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky 34-ročného vodiča autobusu prímestskej dopravy, ktorý mal pri policajnej kontrole v obci Bziny (okres Dolný Kubín) pozitívnu dychovú skúšku. Informovala o tom žilinská krajská policajná hovorkyňa Gabriela Kremeňová.

Obvinený muž v sobotu 4. februára v ranných hodinách viedol po miestnej komunikácii v obci Bziny, okres Dolný Kubín autobus medzimestskej dopravy, zn. SOR C. Následne bol policajnou hliadkou z Obvodného oddelenia Policajného zboru Dolný Kubín zastavený,“ opisuje polícia na sociálnej sieti.

V čase policajnej kontroly sa v autobuse viezlo 12 ľudí. „Počas kontroly sa vodič podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 0,49 mg/l, čo je 1,02 promile alkoholu vo vydychovanom vzduchu. Policajti obvinenému mužovi obmedzili osobnú slobodu a zadržali vodičský preukaz,“ uviedla Kremeňová s tým, že vyšetrovací spis už bol predložený prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby na obvineného muža.

Zdroje: Facebook/Polícia SR, TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá