Slovensko dostane kvalitnejšie potraviny, ak zaplatí viac, odkazujú nám Nemci

  • Do sušienok sme si vydupali namiesto palmového oleja maslo, avšak jedna lastovička leto nerobí. Pohne sa kvalita potravín dovážaných na Slovensko vpred?
coc
pexels.com/facebook.com/Bahlsen
  • Do sušienok sme si vydupali namiesto palmového oleja maslo, avšak jedna lastovička leto nerobí. Pohne sa kvalita potravín dovážaných na Slovensko vpred?

Pred nedávnom sme ťa informovali, o rozdieloch kvality potravín na Slovensku a v Rakúsku. Testami 21 potravín sa zistilo, že niekoľko potravín dovážaných na Slovensko má výrazne iné zloženie, a to v horšom slova zmysle.

Týkalo sa to napríklad Nutely, zeleného čaju Teekanne, kávy 3v1 od Jacobs, Nesquiku, syra Kiri. Dobre neobišla ani Activia od Danone, rybie prsty Iglo alebo zemiakové lupienky Lay’s solené.

Pobúrenie mnohých Slovákov nenechalo na seba dlho čakať. Z Nemecka sa ozval jeden z výrobcov, ktorý prisľúbil zmenu. Výrobca sušienok Bahlsen už nebude používať dvojakú receptúru. Ingrediencie pre východ aj západ Európy budú rovnaké. Kým v Nemecku sa do nich pridáva maslo, v poľských výrobniach je to palmový olej. Rovnaká značka, aj rovnaký výrobca už bude mať aj rovnaký obsah. Informuje vo svojej reportáži RTVS.


Chyba sa stala v závode, ktorý sídli v Poľsku a odkiaľ sú výrobky tejto spoločnosti exportované k nám. Na východoeurópsky trh boli dovezené sušienky horšej kvality. Zmeny prichádzajú až teraz, pretože sa na tento problém prišlo vlastne náhodou. Veď predsa, pokiaľ sa nik nesťažuje nie je dôvod veci meniť. Podľa hovorcu spoločnosti Bahlsen, môžeme ďakovať citeľnej globalizácii a faktu, že si ľudia začali všímať, že sme stále považovaní za nerovnocenných hráčov.

„Až doteraz bola v našich závodoch v Poľsku použitá iná receptúra. Prispôsobovala sa preferenciám na miestnom trhu. Avšak je potrebné si uvedomiť, že v rámci globalizácie očakáva zákazník rovnakú kvalitu, bez ohľadu na to, kde je produkt ponúkaný,“ uviedol hovorca spoločnosti pre expres.cz

Rodinná firma Bahlsen z dolnosaského Hannoveru vyrába sušienky už od roku 1889. Minulý rok mala obrat 552 miliónov.

Dvojitú kvalitu považuje za výsmech aj premiér Róbert Fico, ktorý bude vo štvrtok na túto tému rokovať v Bruseli. Nebude hovoriť len za Slovensko, ale všetky krajiny V4, ktoré si ho v tomto prípade vybrali za zástupcu.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech