Slovensko hlási až 29 nových prípadov koronavírusu. Počet vykonaných testov prekonal 2000

  • Počet pozitívne testovaných pacientov sa za piatok zvýšil o 29
  • Počet ukončených laboratórnych vyšetrení predstavuje 2 216
  • Hospitalizovaných pacientov, kvôli novému koronavírusu je 9
AktualneSIU
Startitup
  • Počet pozitívne testovaných pacientov sa za piatok zvýšil o 29
  • Počet ukončených laboratórnych vyšetrení predstavuje 2 216
  • Hospitalizovaných pacientov, kvôli novému koronavírusu je 9

Na Slovensku nepribudlo žiadne nové úmrtie na COVID-19. Počet vyliečených pacientov sa za včerajší deň nezvýšil. Doposiaľ sa tak na Slovensku z nového koronavírusu vyliečilo 1 466 ľudí. Informuje web covid-19.nczisk.sk.

Testy v piatok odhalili 29 nakazených koronavírusom. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk. Na Slovensku tak potvrdili spolu už 1 749 infikovaných. Laboratóriá za uplynulý deň vykonali vyše 2 200 testov, celkový počet otestovaných vzoriek je takmer 218-tisíc. V evidencii nepribudol žiaden nový vyliečený pacient, ochorenie prekonalo spolu 1 466 ľudí. Nepribudlo žiadne úmrtie pacienta s pozitívnym testom na Covid-19.

Portál korona.gov.sk uvádza, že kĺzavý medián je stále na hodnote 13. Počet hospitalizovaných pacientov zostáva na čísle deväť, z toho ochorenie Covid-19 potvrdili u piatich ľudí. Na jednotke intenzívnej starostlivosti sú dvaja pacienti, umelú pľúcnu ventiláciu potrebuje jeden človek. Z nových prípadov zachytili 11 v okrese Tvrdošín. Okres Námestovo má šesť nových infikovaných, okres Revúca troch a okres Levoča dvoch. Po jednom novom prípade evidujú v okresoch Bratislava, Čadca, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Prešov, Rimavská Sobota a Trebišov.

Koronavírus na Slovensku v číslach

zdroj: korona.gov.sk

Všetky interaktívne mapy s výskytom koronavírusu na Slovensku aj vo svete nájdeš TU >>

Zdroj: covid-19.nczisk.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech