Slovensko má nové ohnisko koronavírusu. Situácia je veľmi nepokojná, osadníci sa pokúšajú z izolácie ujsť

  • Obec má zabezpečiť obmedzenie pohybu osôb v rámci Ratnoviec
  • Povolaní budú možno aj vojaci
ratnovce
  • Obec má zabezpečiť obmedzenie pohybu osôb v rámci Ratnoviec
  • Povolaní budú možno aj vojaci

Ako informuje agentúra SITA, Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave nariadil obci Ratnovce (okres Piešťany) vykonať opatrenia pri ohrození zdravia. O

bec má za asistencie polície zabezpečiť kontrolu dodržiavania karanténnych opatrení a izolácie v domácom prostredí nariadených obyvateľom šiestich susediacich rodinných domov. Tie stoja v časti obývanej rómskou komunitou, medzi ktorou sa rozšírilo ochorenie COVID-19.

Takmer 4 000 nových prípadov. Slovensko dosiahlo absolútny rekord v počte nakazených koronavírusom

V prípade zistenia porušenia karantény zo strany povinných osôb má obec zabezpečiť obmedzenie pohybu v rámci Ratnoviec a má to aj nahlásiť Regionálnemu úradu verejného zdravotníctva v Trnave. Obec Ratnovce má podľa tohto nariadenia zabezpečiť aj dezinfekciu verejných priestranstiev v bezprostrednej blízkosti dotknutých rodinných domov.

Ako však informuje portál TV Noviny, situácia sa v obci ani zďaleka nedá označiť za pokojnú. Osadníci sa búria a za každú cenu sa osadu pokúšajú opustiť. Situácia je natoľko neúnosná, že večer má prísť do obce aj vojsko, ktoré má policajným hliadkam pomôcť s udržaním poriadku a s izolovaním nakazených občanov. 

Zdroje: SITA, tvnoviny.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech