Slovensko má rekordných 419 nových prípadov. Pokazili sme si to, reaguje premiér

  • Na Slovensku pribudlo najviac nových prípadov od začiatku epidémie
  • Premiér avízuje sprísňovanie opatrení
AktualneSIU
  • Na Slovensku pribudlo najviac nových prípadov od začiatku epidémie
  • Premiér avízuje sprísňovanie opatrení

Vo štvrtok 24. septembra pribudlo na Slovensku 419 nových prípadov koronavírusu, čo je doteraz najviac, ako sme na Slovensku kedy mali. Informoval o tom premiér Igor Matovič na sociálnej sieti.

„Máme nový rekord. Nerozvážnosť, ľahkovážnosť a egoizmus zvíťazili. Neustále útoky, spochybňovanie nebezpečnosti Covidu, teatrálne ignorovanie opatrení, vysmievanie sa z tých, ktorí ich dodržujú … priniesli svoje výsledky. Výsledky “boja za slobodu”, ktorý teraz slobodu zoberie všetkým,“ uviedol premiér. Naznačil tým, že môžeme počítať so sprísnenými opatreniami proti šíreniu vírusu.

POKAZILI SME SI TO … 419Máme nový rekord. Nerozvážnosť, ľahkovážnosť a egoizmus zvíťazili. Neustále útoky,…

Gepostet von Igor Matovic am Freitag, 25. September 2020

Pozitívny výsledok testov mali ľudia vyšetrení v okresoch: Bratislava (54), Námestovo (45), Tvrdošín (26), Nové Zámky (19), Skalica (15), Trnava (15), Prievidza (14), Komárno (14), Spišská Nová Ves (13), Banská Bystrica (11), Košice (11), Prešov (10), Senec (10), Topoľčany (10), Trenčín (10), Dolný Kubín (9), Liptovský Mikuláš (9), Sabinov (8), Stará Ľubovňa (8), Humenné (7), Ilava (6), Nitra (6), Pezinok (6), Poprad (6), Bardejov (5), Senica (5), Trebišov (5). Štyri prípady boli v okresoch Snina a Žilina, po tri prípady v okresoch Bánovce nad Bebravou, Banská Štiavnica, Dunajská Streda, Hlohovec, Malacky, Michalovce, Myjava, Partizánske, Sobrance a Žiar nad Hronom. Po dva prípady mali okresy Čadca, Kežmarok, Martin, Šaľa a Žarnovica, jeden prípad zaznamenali okresy Bytča, Detva, Galanta, Levoča, Lučenec, Považská Bystrica, Púchov, Revúca, Rimavská Sobota, Ružomberok, Trenčianske Teplice, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou a Zvolen. Je medzi nimi 224 žien a 195 mužov, sú vo veku od 1 do 92 rokov.

Celkovo je na Slovensku 8 048 zachytených prípadov. Počet vyliečených sa sa oproti predchádzajúcemu dňu zvýšil o 58, je ich 4 036. Potvrdených úmrtí na COVID-19 je 41

V nemocniciach je hospitalizovaných 160 pacientov s novým koronavírusom alebo s podozrením naň, potvrdené ochorenie COVID-19 má 119 z nich. Na JIS je 12 osôb, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 12 pacientov.

Počet aktívnych prípadov od začiatku epidémie:
Denný prírastok prípadov od začiatku epidémie: 
Zdroj: MZSR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech