Slovensko má veľký problém, Matovič má riešenie: Ja pripravím finančný plán, vy sa zatiaľ milujte a množte

  • Jediným zdrojom financovania väčšieho počtu dôchodkov z menšieho počtu miezd budú podľa Igora Matoviča vyššie dane a odvody
  • Zachrániť Slovensko môže ešte zázrak v podobe milovania a množenia sa
matovič
TASR/Dano Veselský
  • Jediným zdrojom financovania väčšieho počtu dôchodkov z menšieho počtu miezd budú podľa Igora Matoviča vyššie dane a odvody
  • Zachrániť Slovensko môže ešte zázrak v podobe milovania a množenia sa

Minister financií Igor Matovič avizuje problém s vyplácaním dôchodkov v budúcnosti. Pripravuje preto finančný plán. Na sociálnej sieti píše aj o možnosti zvyšovať dane. „A ako to riešiť? Ak vychádzam z predpokladu, že cesta vyšším zadlžením bude zarúbaná, migrantov nechceme, kradnúť sa nebude a šetriť už nebude kde, tak jediný zdroj na financovanie viac dôchodkov z menej miezd budú vyššie dane a odvody. To však následne môže zo Slovenska vyhnať ešte viac ľudí. Hmm, Hlava 22,“ napísal počas Sviatku práce a prichádzajúceho mesiaca lásky máj šéf štátnej kasy.

LÁSKY ČAS❤️ Niektorí si nedovidia na špičku nosa a žijú si svoj egotrip. Niektorých trápi budúcnosť tých, čo prídu po…

Posted by Igor Matovic on Saturday, 1 May 2021

Minister o budúcich dôchodkov píše ako o „veľkom probléme“. V blízkej budúcnosti sa totiž podľa neho Slovensko stane najrýchlejšie starnúcou krajinou EÚ. „Postupne budú medzi dôchodcov pribúdať húfy “Husákových detí”, ale medzi pracujúcich bude pribúdať výrazne menej mladých ľudí a to je z pohľadu verejných financií zásadný problém,“ upozornil Matovič.

Slovensko môže v otázke dôchodkov zachrániť podľa ministra financií ešte „zázrak v poslednej chvíli“. „Pokúsime si zo Slovenska urobiť krajinu, kde sa mladí nebudú báť založiť rodinu. Kde rodina sa nebude báť prijať ďalšie dieťa. Kde dobehneme zameškané. Ja pripravím plán finančný a vy zatiaľ nezabúdajte na podstatné, milujte sa a množte sa,“ uzavrel na sociálnej sieti Matovič.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech