Slovensko má za sebou najkurióznejšiu demisiu ministra v histórii. Neplakal len on, ale aj premiér

  • Marek Krajčí sa poďakoval Bohu a rozplakal sa
  • Pred ním si poplakal aj Igor Matovič
159380007_146906970550923_4205544085381041039_n
TASR/Jaroslav Novák
  • Marek Krajčí sa poďakoval Bohu a rozplakal sa
  • Pred ním si poplakal aj Igor Matovič

Celé Slovensko dnes čakalo, či Marek Krajčí podá demisiu. Keď pred kamery o 15:00 predstúpil Igor Matovič a pri svojom emotívnom prejave rozplakal sám seba, každému bolo jasné, že Marek Krajčí skutočne končí. 

Vládny spor vyústil do demisie Mareka Krajčího

Marek Krajčí vo funkcii ministra zdravotníctva končí. „Chcem veľmi pekne poďakovať hnutiu OĽANO a hnutiu Sme rodina, že za mnou stáli.“ Tvrdí však, že dve koaličné strany podmienili zotrvanie vo vláde jeho odchodom. Ako tvrdí Igor Matovič, Marek Krajčí sa stal rituálnou obeťou kritikov. 

Minister zdravotníctva vo svojej funkcii oficiálne skončí až po tom, ako prebehne preverenie vakcíny Sputnik V. Premiér Matovič tak chce predísť tomu, aby niekto zablokoval používanie ruskej vakcíny. V najbližších dňoch sa dozvieme aj meno nového ministra zdravotníctva. 

Celý poslanecký klub OĽANO stojí za Marekom Krajčím. „Mrzí nás, že ten, čo chcel najviac chrániť ľudí, odchádza. Tí, čo najviac spochybňovali, zostávajú,“ povedal Michal Šípoš predseda hnutia OĽANO. 

🔴 Vyhlásenie premiéra Igora Matoviča k aktuálnej politickej situácii

Uverejnil používateľ OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti Štvrtok 11. marca 2021

Igor Matovič považuje demisiu Mareka Krajčího za najabsurdnejšiu v dejinách. „Je to neľudská požiadavka, ale je politicky správna.“ To, že koaliční partneri si vybrali ako obeť Mareka Krajčího, považuje premiér za nemorálne. „Ukazujú na neho ľudia, ktorí v čase, kedy nám rástli prípady, hovorili o otváraní reštaurácii.“

AKTUÁLNE: Vládny spor má svoju prvú obeť. Marek Krajčí končí vo funkcii ministra zdravotníctva

Igor Matovič tvrdí, že žiadal, aby demisiu podali aj ľudia, ktorí chceli otvárať reštaurácie, tí však povedali, že sa svojich postov nevzdajú. „Keď budeme žiadať, aby minister hospodárstva odstúpil, odstúpi celá strana SaS, čím by de facto padla vláda.“ 

💚ODCHÁDZA ČLOVEK, KTORÝ NAJVIAC BOJOVAL ZA ŽIVOTY A ZDRAVIE ĽUDÍ

 🏥Marek Krajčí nastúpil na pozíciu ministra…

Uverejnil používateľ OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti Štvrtok 11. marca 2021

Vybrali sme bolestivé rozhodnutie, ale pre Slovensko správne.“ Igor Matovič zatiaľ neprezradil, kto bude viesť ministerstvo zdravotníctva ďalej. Ďalej vyzval novinárov, aby „nepulírovali“ na každej chybe politikov. 

Igor Matovič opäť útočil na stranu SaS. Je teda otázne, či je koaličná kríza naozaj zažehnaná. Avizoval však, že vláda bude mať aj spoločné vyhlásenie. Igor Matovič nekomentoval ani informácie, že by Jana Cigániková (SaS) mala skončiť v pozícii predsedníčky parlamentného výboru pre zdravotníctvo. Rovnako tak nepotvrdil ani špekulácie, že by mal predsedníčku Cigánikovú nahradiť práve Marek Krajčí. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK