Slovensko otvorilo unikátny park venovaný lokálnemu alkoholu

  • V Starej Ľubovni vznikol prvý slovenský park venovaný alkoholu, za ktorým stojí značka Nestvile
  • Súčasťou parku je aj najmodernejšia destilérka v strednej Európe a zoznámiš sa aj s históriou liehovarníctva
Nestville
Nestville
  • V Starej Ľubovni vznikol prvý slovenský park venovaný alkoholu, za ktorým stojí značka Nestvile
  • Súčasťou parku je aj najmodernejšia destilérka v strednej Európe a zoznámiš sa aj s históriou liehovarníctva

Slovenský alkoholový priemysel už dávno nie je iba o borovičke či ovocných destilátoch. Naši výrobcovia stále viac experimentujú s množstvom rôznych druhov alkoholu, čoho dôkazom je aj Nestville Destillery ležiaca priamo pod vrcholkami Vysokých Tatier. Jedinečnú slovenskú whisky vyrábajú v regióne severného Spiša a sľubujú najvyššiu kvalitu. Jej dôkazom je aj titul Európska whisky roka, prvenstvo si vydobyla konkrétne Nestville Whisky Master Blender. Viac o našej výnimočnej slovenskej whisky sa dočítaš v tomto článku:

Čítaj viac>>>Slováci vyrábajú na Spiši whisky, ktorá je najlepšia v Európe. História ich pálenice je staršia ako tej, v ktorej sa vyrába Jack Daniel’s.

Nestville Park

Ak ťa zaujíma výroba tohto slovenského unikátu a o whisky by si sa chcel dozvedieť viac, Nestville si pre teba pripravil ďalší slovenský originálny koncept. V Nestville Parku sa prejdeš po najmodernejšej destilérke v strednej Európe, kde sa ročne spracuje 35 000 ton obilia, čo predstavuje viac ako 1 750 nákladných áut.

zdroj: Nestville Park

V čase ťa prevedú aj rôzne časti expozície liehovarníctva a ľudových remesiel. História, tradície a moderný liehovar vytvorili značku Nestville takú, akú ju poznáme dnes. Aj preto je park rozdelený na tieto tri časti, v ktorých ti predstavia nielen svoju whisky, ale aj Spiš ako región, ich tradičné remeslá spojené s liehovarníctvom či dejiny obce Hniedzne, kde sa destilérka nachádza.

Neuveríš, kým neochutnáš

Súčasťou prehliadky je napríklad degustačný bar, ktorý je zdobený rezbárskou prácou najšikovnejších umelcov z regiónu. Nájdeš tu napríklad obraz zachytávajúci prácu roľníkov v minulosti a erb, ktorý je jeho dominantnou. Obsahuje viacero prvkov, akými sú názov Nestville Distillery, ten vznikol odvodením od slovenského názvu obce Hniezdne, vyrytý je tu spolu s dátumom jej založenia, v roku 1286. Predná časť degustačného baru zobrazuje originálnu receptúru Nestville whisky, písanú rukou starého liehovarníka v jazyku a štýle písma tej doby, v zostrihu 8 obrazov.

zdroj: Nestville Park

Ak chceš zistiť, aký je to pocit pracovať s najlepšou whisky v Európe, môžeš si vyskúšať proces plnenia vlastnej fľaše. Park ti na to ponúka svoju Nestville Whisky Single Barrel priamo na plniacej linke v Rezbárskej sále. Ide o špeciálnu edíciu v limitovanom počte približne 430 fliaš z jedného suda.

Medzi ďalšie špeciálne služby parku patrí aj catering, park je populárny tiež ako priestor pre team buildingy. Unikátny vzhľad tohto miesta vytvorí dokonalú scenériu aj vtedy, ak hľadáš niečo extra na svadbu. Aj tebe to pripomína sálu z Game of Thrones?

Svadba v Nestville Parku
zdroj: Svadba v Nestville Parku

Vlastná čokoládovňa

Ak si chceš po tom všetkom na chvíľu oddýchnuť od chutí kvalitného alkoholu, chuťové poháriky môžeš prepnúť na sladké. V miestnej čokoládovni Nestville Chocolate nájdeš iba pravú belgickú čokoládu, ktorá sa ručne spracúva priamo v Nestville. Ochutnať ju môžeš aj za horúca, k tomu si daj dobrú kávu, belgické pralinky či sladké zákusky. Čo to sa môžeš priučiť aj o histórii výroby rôznych čokoládových špecialít.

zdroj: Nestville Park

Vlastný pivovar

Nestville Park nezabúda ani na milovníkov zlatého moku. Pivári si prídu na svoje v pivovare a pivárni Nestville Taberna, kde môžu ochutnať vlastné pivo. Tajomstvo jeho chuti spočíva v tom, že je odležané v sudoch po whisky Nestville. Súčasťou pivovaru je aj reštaurácia, v ktorej môžeš ochutnať špeciality vyrobené z produktov miestnej farmy.

Apartmány vo vidieckom štýle za 68 eur

Ak si na návštevu parku prišiel zďaleka a hľadáš miesto, kam po prehliadke zložiť hlavu, ideálne riešenie je doslova na dosah. Nestville apartmány sú zariadené vo vidieckom štýle s ručne opracovaným drevom a kameňom. Ubytovanie je určené pre dve osoby s možnosťou prístelky. Ceny za noc sa začínajú na 68 eurách.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech