Slovensko ponúka nádherné scenérie. Toto sú rozhľadne, ktoré musíš počas jesene vidieť

  • Aj počas jesene môžeš vyraziť na výlet
  • Pripravili sme si pre teba rozhľadne, ktoré sa oplatí vidieť
  • Aj počas jesene môžeš vyraziť na výlet
  • Pripravili sme si pre teba rozhľadne, ktoré sa oplatí vidieť

O tom, že jeseň je v plnom prúde, niet pochýb. Babie leto je ako stvorené na prechádzky v prírode. Ak si chceš užiť posledné hrejivé lúče slnka, máme pre teba niekoľko tipov.

Prechádzku si môžeš ozvláštniť napríklad tým, že ju zavŕšiš na rozhľadni. Jeseň hrá všetkými farbami, vďaka čomu sa ti naskytnú nezabudnuteľné scenérie našej prírody.

My sme pre teba vybrali niekoľko rozhľadní, ktoré stoja za návštevu aj počas jesene.

Chodník korunami stromov a vyhliadková veža v Bachledovej doline

Začneme miestom, ktoré je známe asi väčšine Slovákov. Trasa, ktorá má podľa oficiálnej stránky viac ako pol kilometra, ťa počas jesene prevedie pestrým lesom a naskytnú sa ti nádherné scenérie.

Bachledova dolina sa nachádza v blízkosti obce Ždiar a mesta Vysoké Tatry. Vychutnáš si tu unikátny výhľad na Pieniny a na dlani budeš mať štíty Belianskych Tatier.

Veľkou výhodou je, že chodník je ozvláštnený informačnými tabuľami, vďaka ktorým domov odídeš obohatený o nové poznatky. Celú prechádzku zavŕšiš na vyhliadkovej veži, ktorá je vo výške 32 metrov.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa CHODNÍK KORUNAMI STROMOV (@chodnik_korunami_stromov)

Bojnická vyhliadka Čajka

Bojnice sú samy osebe miestom, ktoré vyhľadáva mnoho slovenských, ale aj zahraničných turistov. Ľudia sa sem chodia pokochať malebným zámkom a milovníci zvierat si na svoje prídu v zoologickej záhrade.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa @the_lad.is.law

Hneď vedľa sa nachádza aj zaujímavá vyhliadka. Ako uvádza Visit Bojnice, jej výška dosahuje 30 metrov a akonáhle sa dostaneš na vrchol, naskytne sa ti pohľad na Bojnice, okolité obce a predovšetkým na Prievidzskú kotlinu, ktorá počas jesene hrá všetkými farbami.

Dobrou správou je, že rozhľadňa je dostupná aj rodinám s deťmi. Prístup je možný z parkoviska, ktoré je od vyhliadky vzdialené asi 10 minút. Ak však máš chuť na dlhšiu prechádzku, môžeš začať z Hurbanovho námestia. Táto cesta ti zaberie približne 40 minút.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: Chodník korunami stromov, Visit Bojnice, Terchova, Cestuj za menej, Tokaj región, Devínska Nová Ves

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá