Slovensko sa dostalo do jednej z najsledovanejších relácií na svete. Dôvod na radosť to ale nie je

  • Slovensko sa objavilo v jednej z najsledovanejších relácií na celom svete, v satirickom programe Saturday Night Live
  • Reláciu sledujú milióny ľudí po celom svete. Slovensko sa preslávilo minulotýždňovým incidentom na čerpacej stanici
  • Nie je to prvýkrát, čo sa Slovensko objavilo v satirických programoch. Minulý rok sa o nás zmienil Seth Meyers aj Jimmy Kimmel
SNL3
SNL/Youtube
  • Slovensko sa objavilo v jednej z najsledovanejších relácií na celom svete, v satirickom programe Saturday Night Live
  • Reláciu sledujú milióny ľudí po celom svete. Slovensko sa preslávilo minulotýždňovým incidentom na čerpacej stanici
  • Nie je to prvýkrát, čo sa Slovensko objavilo v satirických programoch. Minulý rok sa o nás zmienil Seth Meyers aj Jimmy Kimmel

Slovensko sa objavilo v jednej z najsledovanejších relácii na celom svete, v satirickom programe Saturday Night Live (SNL). Reláciu sledujú milióny ľudí po celom svete, len na televízii NBC ju sleduje približne 7 až 8 miliónov amerických divákov.

Ďalšie tisíce a niekedy až milióny divákov SNL sledujú na YouTube. V 10 epizóde 46 série odvysielanej v noci z 30. na 31. januára sa objavila zmienka o Slovensku. Konkrétne sa jednalo o sekciu Weekend Update s Michaelom Che a Colinom Jostom.

Práve Che so smiechom oznámil novinku zo Slovenska. „Žena na Slovensku pomohla k zatknutiu muža, ktorý prepadol čerpaciu stanicu pomocou orálneho sexu s páchateľom, dokiaľ polícia nedorazila. Žena ho dokázala tak dlho zdržať, pretože v tom bola hrozná,“ uviedol Che, ktorý sa na konci hlásenia rozosmial. Video na YouTube ma už takmer milión vzhliadnutí.

V komentároch pod videom sa ľudia zo Slovenska smejú na fakte, že sa objavilo v SNL. Niektorí ale dodávajú, že žena bola z Česka a páchateľ mal byť údajne zo Srbska. Ďalší užívateľ k tomu dodal „Slovanský crossover“.

Zdržovala som naschvál, tvrdí žena 

Dianie sa týka už dobre medializovaného incidentu na bratislavskej čerpacej stanici, kde si mal páchateľ pomýliť náhodnú ženu s obsluhou pumpy a žiadal od nej, aby otvorila trezor. Portálu Noviny.sk sa podarilo vypátrať samotnú ženu, ktorá pomohla k zatknutiu páchateľa. Soňa ako sa žena volá, tvrdí, že páchateľ bol agresívny a vyžadoval otvorenie trezoru. 

„Musela som, v tej chvíli pud sebazáchovy buď, alebo. Chytil sa, chytil sa na to moje. Nebol pri zmysloch, lebo reagoval tak, ako reagoval, dal si dole gate,“ opísala situáciu žena pre Noviny.sk. Soňa ho podľa vlastných slov zadržiavala naschváľ. „Ja som to naťahovala, samozrejme, že ja som to naťahovala. Hlavne som sa bála, aby sa neprebral z toho delíria a z toho opojenia,“ dodala.

Američania si myslia, že Československo stále existuje. Myslia si to aj v show, ktorú sledujú milióny divákov

Minulotýždňová epizóda bola zároveň prvou v tomto roku. Mediálnu pozornosť si vyslúžila hlavne scénka „Čo stále funguje“, kde herečka Kate McKinnon zisťuje, že v USA nefunguje vláda, akciové trhy, sociálne siete a ani vakcinačný program.

Slovensko ako Slovinsko alebo Česko-Slovensko 

Slovensko sa neobjavilo v satirických programoch prvýkrát. Mnohokrát si nás ale zmýlia so Slovinskom alebo si myslia, že Česko-Slovensko stále existuje. Minulý rok sme sa objavili aj v šou komika Setha Meyersa s názvom Late Night with Seth Meyers, tiež na televíznej stanici NBC.

Meyers, ktorý patrí ku kritikom Donalda Trumpa, si zo vtedajšieho prezidenta uťahoval, keď zostrihal jeho prejav z tlačovej konferencie a robil sa, že odpovedá na Meyersovu otázku, odkiaľ je Melania Trump. Prezident vymenoval viacero európskych zemí až sa dostal ku Slovensku. Meyers mu odpovedal, že zo Slovenska nie je, ale uzná mu to, pretože obe názvy krajín sú podobné. Melania Trump pochádza zo Slovinska. 

V programe Jimmy Kimmel Live vysielanom na televíznej stanici ABC zas minulý rok moderátor Jimmy Kimmel uviedol, že má kamaráta z Česko-Slovenska.

Zdroje: SNL, Noviny.sk, Late Night with Seth Meyers

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK