Slovensko si zahrá v semifinále! Naši hokejisti zvládli náročný zápas a po nájazdoch zdolali USA 2:3

• Slovensko si na ZOH zmeralo sily s USA
  • Zápas sme nakoniec zvládli a postupujeme medzi 4 najlepšie tímy
OH hokej slovensko USA
TASR/Jaroslav Novák

Po včerajšom úspešnom zápase s Nemeckom sa slovenskí hokejisti prebojovali medzi osem najlepších mužstiev. Počas dnešného dňa sa vo štvrťfinále postavili proti USA.

Dnešný zápas Slovensko s USA opäť hneď ráno vytiahol mnohých Slovákov pred televízie.

Tí, ktorí si privstali, sa hneď ráno tešili z výhry. Prvý gól v zápase v čase 11:45 strelila naša mladá hviezda Juraj Slafkovský, pripísal si tak piaty gól na turnaji. Hokejisti USA vyrovnali v čase 19:14, gól si pripísal N. Abruzzese. Do vedenia našich súperov poslal v druhej tretine S. Hentges.

zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Naši sa však nevzdávali, bojovali a aj napriek tomu, že sme boli častejšie vylučovaní ako náš súper, sa nám podarilo v závere zápasu vyrovnať.

Štyri a pol minúty pred koncom pribrzdila slovenských hokejistov v tlaku vysoká hokejka Takáča, ale Američania ju nevyužili. Dali tým Slovákom šancu na vyrovnanie a tí ju využili. Štyridsaťštyri sekúnd pred koncom tretej tretiny kapitán Hrivík dostal odrazený puk za chrbát Manna po predchádzajúcej strele Čajkovského od modrej čiary.

Pokračovalo sa do desaťminútového predĺženia troch proti trom. Prvú veľkú šancu mal Pospíšil, ktorý individuálne prekorčuľoval dvoch Američanov, no ich brankára po sťahovačke neprekonal. Na druhej strane Rybár ramenom vyrazil nebezpečnú strelu jedného z Američanov. Potom mal veľkú šancu Hudáček, ale Mann vytesnil betónom jeho gólový pokus.

Američania hrýzli do samého konca predĺženia, syn slovenských rodičov Knies mohol rozhodnúť tri sekundy pred koncom, ale Rybára neprekonal. Záverečnú lotériu nájazdov rozhodol gólom Cehlárik.