Slovensko spoznalo najlepšieho zamestnávateľa roka. Pre túto spoločnosť sa oplatí pracovať

  • Nezávislý audit medzinárodnej organizácie Top Employers Institute udelil reťazcu Kaufland Slovensko ocenenie Top Employer 2021
  • Stal sa tak jedným z 8 TOP zamestnávateľov na Slovensku, ktorí tento rok získali ocenenie
pola
Kaufland, TASR/DPA
  • Nezávislý audit medzinárodnej organizácie Top Employers Institute udelil reťazcu Kaufland Slovensko ocenenie Top Employer 2021
  • Stal sa tak jedným z 8 TOP zamestnávateľov na Slovensku, ktorí tento rok získali ocenenie

Certifikát Top Employer Europe 2021 spoločnosť získala na medzinárodnej úrovni. Potvrdiť už po tretíkrát vysoký štandard starostlivosti o zamestnancov bolo v minulom roku extra náročné, tvrdí Karin Marková, riaditeľka oddelenia ľudských zdrojov v spoločnosti Kaufland Slovensko.

„Ako súčasť kritickej infraštruktúry sme museli zabezpečiť nielen bezproblémový predaj potravinového tovaru, ale zaručiť aj ochranu zdravia našich zamestnancov a zákazníkov a prispôsobiť pracovné podmienky tak, aby mohli zamestnanci flexibilne plniť pracovné úlohy a zvládať aj starostlivosť o deti, či rodinu,“ hovorí.

Murár zarobí v pohode aj 3 000 eur, copywriter len 1 500. Slováci sú pre trh „prekvalifikovaní“

Medzi top zamestnávateľov sa zaradili aj nasledovné spoločnosti: JTI Slovak Republic, Lidl Slovenská republika, NN Životná poisťovňa, Orange Slovakia, Philip Morris Slovakia, Savencia Fromage & Dairy SK, Merck Sharp & Dohme.

Novinky na pracovisku

Marková ďalej vyzdvihuje najmä zodpovedný prístup zamestnancov a fakt, že spoločnosť nenechali v tomto náročnom období v štichu. V rámci zlepšenia pracovných podmienok zamestnancov, možno spomenúť novinku, ktorú Kaufland špeciálne vyvinul a zaviedol do praxe. Ide o unikátnu skladaciu paletu, vďaka ktorej zamestnanci nakladajú a vykladajú tovar v ergonomickej výške.

Tým sa predchádza možným negatívnym dopadom, ktoré sú zapríčinené prácou s ťažkými predmetmi. Do skladovacích priestorov reťazec tiež inštaloval plnoautomatizovanú linku na zaskladňovanie, ktorá uľahčila a zrýchlila veľa logistických procesov. 

zdroj: Kaufland

„Zamestnanci Kauflandu dostávajú pravidelne čerstvé ovocie na podporu svojho zdravia. Po nástupe pandémie Kaufland zvýšil tieto pravidelné dávky ovocia a pridal aj vitamínové balíčky. Zamestnanci mali aj naďalej možnosť osloviť dôverníkov, ktorí im sú k dispozícii pri riešení akejkoľvek neštandardnej životnej situácie,“ približuje spoločnosť.

Reťazec finančne kompenzoval aj benefity, ktoré zamestnanci nemohli využiť z dôvodu nepriaznivej epidemiologickej situácie. Ak to bolo pri danej pozícii možné, všetky pracovné aj vzdelávacie aktivity sa presunuli do online priestoru.

Všetci pracovníci, ktorí nemuseli byť prítomní na pracovisku, dostali notebooky a mohli automaticky pracovať z domu na home-office. Vedeli si tak naplánovať aj starostlivosť a asistenciu deťom počas dištančného vyučovania, či pomoc blízkym.

Majiteľ bratislavského baru urobil zo svojich zamestnancov robotníkov, nechce ich vyhodiť

Reťazec zamestnancov, samozrejme, vybavil ochrannými pomôckami a vo všetkých predajniach a v centrálnom sklade nainštaloval certifikované dezinfekčné zariadenia priamo do vzduchotechniky. Pracovníkom nad 65 rokov Kaufland umožnil zostať doma s náhradou mzdy vo výške 100 % ich priemerného zárobku. Spolu ide až o 700 ľudí, ktorí takto pre spoločnosť pracujú.

Platy v Kauflande na jednotlivých pozíciách

  • Vedúci obchodného domu – 2270 eur brutto
  • Vedúci skupiny tovaru – 1000 eur brutto (základná mzda 870 eur brutto + fixný príplatok 130 € brutto)
  • Vedúci oddelenia – od 1470 eur brutto
  • Pracovník prevádzky na skrátený úväzok – 780 eur brutto (základná mzda 750 eur brutto + fixný príplatok 30 eur brutto)
  • Leadership program pre absolventov – 1300 eur + zaplatená každá odpracovaná minúta, všetky cestovné a ubytovacie náklady

Vzdelávanie zamestnancov

V roku 2020 Kaufland rozvíjal aj program Talentmanažment. Ten je zameraný na podporu individuálnych rozvojových plánov zamestnancov, okrem toho si vychovával aj vlastných odborníkov v stredoškolskom duálnom vzdelávaní a realizoval Kaufland Leadership – program pre absolventov vysokých škôl.

Zamestnanci majú k dispozícii aj vzdelávací portál, kde nájdu 163 kurzov a 17 činností, v ktorých sa môžu rozvíjať. Čo sa týka rovnosti príležitostí v manažmente nie je pomer mužov (54 %) a žien (46 %) veľmi odlišný, vo vyššom manažmente je dokonca rovnaký – presné polovice tvoria muži aj ženy.

Prvý obchodný dom otvoril Kaufland ešte v roku 2000 v Poprade a doteraz otvoril na území Slovenska spolu 70 prevádzok.

To, že Kaufland patrí medzi top značky na slovenskom trhu, dokazujú aj ocenenia Najzamestnávateľ roka v kategórii obchod a služby (2016, 2018), Slovak Superbrands Award (2015, 2016, 2017, 2018, 2019), Najdôveryhodnejšia privátna značka (2016, 2017, 2018, 2019,2020), Najdôveryhodnejší predajca potravín (2018), Zodpovedný predajca (2016) a Top Employer Europe 2021 a Top Employer Slovensko 2021.

 
Zdroje: Kaufland, Profesia.sk, top-employers.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech