Slovensko zažíva historicky najväčší výpredaj áut. Audi ponúka až 30 % zľavy

  • Koronavírus neobchádza ani automobilový priemysel, v ktorom napáchal pomerne značné škody
  • Niektorí experti hovoria o tom, že nás čaká automobilová nákupná horúčka 
  • Podľa šéfa Auto PDK - Petra Kurucza, by sme sa však na veľké zľavy nemali zbytočne tešiť, no existuje kategória, v ktorej ceny pôjdu nadol
sake
Unsplash-Teddy Österblom/ Markus Spiske
  • Koronavírus neobchádza ani automobilový priemysel, v ktorom napáchal pomerne značné škody
  • Niektorí experti hovoria o tom, že nás čaká automobilová nákupná horúčka 
  • Podľa šéfa Auto PDK - Petra Kurucza, by sme sa však na veľké zľavy nemali zbytočne tešiť, no existuje kategória, v ktorej ceny pôjdu nadol

Šéf autobazáru AUTO PDK pre Startitup prezradil, že ceny by nemali rapídne klesať predovšetkým v prípade nových automobilov. Je tu však kategória, v ktorej sa budú cenovky hýbať smerom na dol celkom určite. Ide o skladové vozidlá automobiliek.

„Skladové vozidlá sa budú zrejme vypredávať s určitými zľavami akonáhle vláda povolí otvorenie prevádzok, ktoré sa orientujú na predaj starších vozidiel,“ myslí si Kurucz.

Zlacňovanie cien môže byť spojené s tým, že predajcovia budú chcieť získať investované peniaze späť, aby vedeli pokryť náklady spojené s fungovaním firmy. Táto situácia bude podľa Kurucza viesť aj k tomu, že predajcovia nebudú nakupovať vozidlá na sklad, pretože nebude istota, že sa automobily predajú.

Prvá automobilka už spustila výpredaj 

Zdá sa, že prognózy expertov sa pomaly napĺňajú. Mimoriadnu ponuku ako prvá predstavila spoločnosť Audi, podľa ktorej si „výnimočná situácia na trhu, žiada aj výnimočné ceny.“

Ak si vyberieš auto, ktoré má Audi na sklade a je tak ihneď k odberu, zľavy sa šplhajú až k hranici 30 %. Napríklad za model Audi A1 Sportback S line 30 TFSI s výkonom 85 kW/ 116 k by si pred koronakrízou zaplatil 27 118 eur. Teraz cena tohto modelu klesla na 18 990 eur.  Na nové vozidlá Audi je zase možné využiť bonus do výšky 11 000 eur. 

Ak ste včera večer tipovali, že na výrobnej linke práve vzniká nové #Audi #A3 #Sportback, mali ste absolútnu pravdu. A…

Gepostet von Audi Slovensko am Montag, 6. April 2020

Výroba automobilov stagnuje

Výroba automobilov na Slovensku v tomto roku podľa všetkého nedosiahne úroveň predchádzajúcich rokov. „Neočakávame, že by sme sa mali v roku 2020 priblížiť vo výrobe automobilov k číslam z posledných rokov, kedy sme prekračovali úroveň 1 milióna vyrobených kusov,“ uviedol pre agentúru SITA generálny sekretár Zväzu automobilového priemyslu SR Ján Pribula. 

V minulom roku produkcia v automobilových závodoch Volkswagen Slovakia, Kia Motors Slovakia, PSA Group Slovakia a Jaguar Land Rover presiahla 1 100 000 automobilov, rok predtým prekročila 1 080 000 vozidiel.

Prepadol sa aj prevádzkový zisk Volkswagenu a to o 81 % na 900 miliónov eur z úrovne 4,8 miliardy eur pred rokom.  Finančný riaditeľ automobilky Frank Witter vo vyhlásení uviedol, že „pandémia COVID-19 podstatne ovplyvnila naše podnikanie v prvom kvartáli. Prijali sme početné protiopatrenia, aby sme zredukovali náklady a zabezpečili likviditu a naďalej sme vo finančne silnej pozícii“. Automobilka uviedla, že stále predpokladá dosiahnutie celoročného prevádzkového zisku, ale bude výrazne pod úrovňou vlaňajška.

Gepostet von Volkswagen am Samstag, 28. März 2020

Koronakríza samozrejme nemá dopad len na automobilky, ktoré pôsobia v našej krajine. Na krízu už zareagovala aj Tesla, ktorá oznámila redukciu výdavkov. 

„Sme presvedčení, že sme v dobrom postavení na zvládnutie krátkodobej neistoty a zároveň na dosahovanie našich dlhodobých plánov,“ uviedla firma. Tesla však zrušila výhľad zisku v najbližšom období, pričom jej šéf Elon Musk sa posťažoval na príkazy, ktoré znamenajú, že závod Fremont v Kalifornii sa zatiaľ nemôže znova otvoriť. 

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK