Slovensko zvíťazilo nad Lotyšskom. Máme prvé body na majstrovstvách sveta

• Tímy odohrali svoj druhý zápas na majstrovstvách sveta
Slovenskí hokejisti oslavujú víťazstvo proti Lotyšsku
TASR/Martin Baumann

19:20 – začína sa prvá tretina

V aréne v Rige je všetko pripravené a zápas sa môže začať. Atmosféra je vášnivá, jasne cítiť domácu prevahu fanúšikov.

1. minúta – Slovensko dáva gól!

Rýchly úvod zápasu a Slovensko vedie nad Lotyšskom 1 : 0! Skóruje Matúš Sukeľ, stačilo mu na to 44 sekúnd.

5. minúta – prehľad zápasu

Slováci Lotyšov nesmierne tlačia a držia puk v ich obrannom pásme. Fanúšikovia vytvárajú neskutočnú atmosféru, aréna sa otriasa v základoch. Slovensko zaznamenalo už 5 striel na bránu, Lotyšsko jednu.

10. minúta – prehľad zápasu

Skvelá atmosféra pokračuje, fanúšikovia burácajú. Slováci sú strelecky aktívnejší, na konte majú 7 pokusov, zatiaľ čo súper vystrelil 3-krát. Slovensko 1 : 0 Lotyšsko.

15. minúta – prehľad zápasu

Oba tímy pokračujú vo vysokej aktivite a vytvárajú si šance, Slovensko však má navrch. Fanúšici vyjadrujú svoje nadšenie, ale ozýva sa aj nespokojný piskot. Slovensko je strelecky aktívnejšie, vystrelilo 10-krát, Lotyšsko 5-krát.

19:55 – koniec prvej tretiny

Prvých 20 minút zápasu uplynulo a je za nami prvá tretina. V tej dominoval slovenský tím, ktorému sa už v 1. minúte podarilo otvoriť skóre. Fanúšici v Rige vyjadrovali na začiatku stretnutia obrovské nadšenie.

Pre jasnú prevahu domácich Lotyšov na tribúnach hala v druhej polovici čiastočne utíchla. Začali sa ozývať aj nespokojní priaznivci, ktorých však prehlušila živá a pozitívna energia hokejových nadšencov.

Lotyšsko dokázalo vyvinúť tlak v slovenskom obrannom pásme až v závere tretiny. Slováci si však vytvárali šancu za šancou a skóre sa mohlo meniť niekoľkokrát. Pomer striel na bránu je 15 : 8 v prospech Slovenska.