Slovenskú značku elixírov chceli kúpiť korporáty, Dominika sa však nedala. Zložením prekonávajú všetko, čo máš v kúpeľni

  • Slovenská značka MALINNA° vznikla náhodou, pri výrobe prírodných čistiacich prostriedkov
  • Elixíry a produkty určené pre pokožku majú blahodarné antioxidačné účinky pre celý organizmus
  • Mladá značka z malej rodinnej firmy si rýchlo našla svojich zákazníkov, ktorých presvedčila účinnosť produktov
MALINNA ilustrak
Facebook/MALINNA
  • Slovenská značka MALINNA° vznikla náhodou, pri výrobe prírodných čistiacich prostriedkov
  • Elixíry a produkty určené pre pokožku majú blahodarné antioxidačné účinky pre celý organizmus
  • Mladá značka z malej rodinnej firmy si rýchlo našla svojich zákazníkov, ktorých presvedčila účinnosť produktov

Otec hudobný skladateľ a dcéra operná speváčka. Z pôvodnej profesie sa presunuli až k výrobe organických kozmetických produktov a výživových doplnkov, ktoré nielen skrášľujú pleť, ale sa aj postarajú o telo zvnútra.

Kariéru v hudbe vymenili za skúmavky a chémiu

Moderný hudobný priemysel mu už nevoňal tak ako kedysi, preto hľadal niečo úplne iné. Hudobný producent a režisér Jaroslav Stráňavský sa v roku 2010 začal zaoberať ochranou materiálov pred vplyvom vonkajšieho prostredia.

Aby sa však mohla naniesť ochranná vrstva, materiály bolo potrebné najprv očistiť. Na to slúžil prípravok na báze olejov, ktorý ale nespĺňal viaceré ekologické kritériá. Preto sa Stráňavský pustil do výroby vlastného čistiaceho prostriedku na báze organických olejov a prírodných solí.

„Môjmu otcovi sa podarilo prísť na viacero neočakávaných reakcií, ktoré mu otvorili ďalšie možnosti použitia a spracovania nielen olejov, ale aj celých rastlín,“ spomína Dominika Doniga, dcéra Jaroslava Stráňavského a zakladateľka značky MALINNA°.

Roky výskumu a dolaďovania receptov vyústili do niečo oveľa viac, ako len do prírodných čistiacich produktov – Dominika v otcovej novej záľube videla veľký potenciál aj pre trh s kozmetikou.

zdroj: Facebook/MALINNA – Súčasný tím značky a Dominika Doniga s otcom Jaroslavom Stráňavským vo výrobe.

„Pôvodne som operná speváčka. Perfektný zdravotný stav a dobrá vizáž sú kľúčovými aspektmi pre vykonávanie tejto profesie. Prirodzene ma teda zaujímala výživa a kozmetika. Keď otec prišiel s možnosťou vytvorenia produktov, ktoré sa o telo starajú zvnútra aj zvonku, hneď ma to zaujalo,“ vysvetľuje Dominika.

Dominika začala čistič z organických olejov, ktoré jej otec vyvinul, používať doma namiesto bežnej kozmetiky. Časom ho presvedčila, aby sa s biznisom preorientovali na starostlivosť o telo: „Čistič mal lepšie zloženie ako akýkoľvek organický sprchový gél a cítila som zodpovednosť za to, aby sa niečo také efektívne dostalo medzi ľudí.“

V roku 2017 vznikla značka MALINNA°. Pre vložku „INN“ v mene značky bol inšpiráciou Innsbruck, kde Dominika dovtedy pôsobila ako členka súboru a hudobná koučka.

zdroj: Facebook/MALINNA – Rad produktov pre telo aj pokožku.

Zároveň má názov evokovať minimalizmus a inováciu. Nechceli sa pridať k veľkému množstvu produktov, ktoré majú v mene akúkoľvek spojitosť s organikou. Vegánske organické zloženie, ktoré nie je testované na zvieratách a bezodpadová výroba sú pre MALINNA° základom, kým pre iné produkty môžu byť vrcholom.

Kvôli rozvíjaniu rodinnej značky sa Dominika vrátila domov a opustila svoju doterajšiu kariéru v hudbe, aj keď koučingu sa venuje dodnes.  

Produkty stimulujú imunitu a majú silný antioxidačný účinok

MALINNA° je určená najmä zdravým ľuďom, ktorí si chcú zdravie udržať. V ponuke sú rôzne elixíry na vnútorné použitie, aj produkty na telo a pokožku.

Zloženie výrobkov pozostáva z najkvalitnejších surových olejov, prírodných solí, esenciálnych olejov a špeciálne spracovaných bylín. Vyrábajú sa bez pridania akýchkoľvek syntetických chemikálií.

Ľudský organizmus dokáže produkty nielen priamo použiť, ale s ich pomocou vytvárať aj iné živiny, ktoré sú nevyhnutné pre jeho správne fungovanie a regeneráciu.

Produkty MALINNA° sú silné antioxidanty a sú schopné rozkladať nahromadený odpad v tele. Ten môže byť zdrojom zápalových procesov a iných ťažkostí. Vďaka elixírom MALINNA° sa z tela dokážu tieto škodliviny vylúčiť.

zdroj: Facebook/MALINNA – Presná receptúra výroby produktov je samozrejme tajná.

Tým, že elixíry uvoľňujú z tela škodlivé látky, treba ich začať užívať v malých množstvách a postupne dávky zvyšovať. Uvoľnené toxíny totiž musí telo vedieť spracovať a vyplaviť.  

Prírodné zloženie je podľa Dominiky základ: „Podľa mňa je dôležité, aby sme sa celkovo začali viac orientovať na prírodnú chémiu. Bežne sa v laboratóriách vytvárajú látky synteticky, na základe doterajšieho poznania prírodných chemikálií. Toto poznanie sa síce môže zdať rozsiahle, no stále je veľmi obmedzené. V prírodnej chémii je už všetko hotové. Tam už nevytvárame, ale učíme sa účinne získavať, objavovať a pozorovať.“

Na výsledok sa čaká dlhšie, ako pri kolagénovom sére na vrásky

MALINNA° je postavená na dlhodobom pozitívnom pôsobení na organizmus. „Veľa kozmetických produktov je postavených na okamžitom vonkajšom efekte. Potom je veľké množstvo značiek, ktoré majú síce lacný obsah, ale drahý marketing a ich zákazníci sa natoľko stotožňujú s danou značkou, že si kupujú skôr pocit z používania, ako reálny účinok,“ vysvetľuje Dominika.

Aj MALINNA° už dostala ponuku od viacerých kozmetických firiem, ale týmto smerom sa vybrať nechce: „Ponúkali nám možnosť stať sa white labelom – to znamená, že náš produkt by si obrandovali rôzne kozmetiky a podľa cieľovej skupiny by si určili cenu produktu. Týmto spôsobom funguje väčšina kozmetických značiek. My si zakladáme na originálnosti receptúr a náš cieľ nie je predávať ich iným značkám.“

zdroj: MALINNA – Populárny elixír a krém na tvár.

Značka má svoju vlastnú predajňu v Bratislave, kde poskytuje poradenstvo pri výbere produktov. Okrem zákazníkov, ktorí len túžia po kvalitných doplnkoch výživy a kozmetike, majú aj klientelu, ktorá rieši rôzne zdravotné problémy. Aj tí zákazníci výrobky MALINNA° všeobecne chvália.

„Máme aj takú skupinu ľudí, ktorým naše produkty výrazne pozitívne ovplyvnili kvalitu života a nevedia si bez nej už predstaviť svoj deň. Nikomu však nesľubujeme zázraky. Naším cieľom je odstraňovať príčiny problémov, nie zakrývať následky. To je niekedy náročná cesta a my sme len jednou jej časťou,“ hovorí Dominika.

Aj sama Dominika je však príkladom, ako MALINNA° dokáže pomôcť organizmu, ako nám prezradila v rozhovore: „Po štyroch rokoch užívania MALINNA° elixíru, som nebola ani raz chorá. Keď mi trhali zub, prežila som to bez antibiotík a celkovo bez liekov od bolesti. Zlepšil sa mi krvný obeh a nemám také ľadové ruky a nohy ako predtým, mám viac energie, potrebujem menej spánku a aj neustála chuť na sladké sa upokojila, čo tiež nie je na zahodenie.“

Rodinná firma sa nedávno rozrástla o novú výrobnú halu aj zamestnancov

Od septembra 2020 vyrába MALINNA° produkty vo vlastnej hale v českej obci Branice pri Milevsku. Firma však stále zostáva rodinná, keďže vo výrobe pracujú naplno len rodinní príslušníci.

Skĺbiť prácu s rodinou nie je vždy ľahké: „V našej firme pracujú obaja moji rodičia a aj môj partner. Je absolútne kľúčové nebrať veci osobne, nevnímať kritiku práce ako osobnú kritiku,“ vysvetľuje Dominika.

zdroj: MALINNA – Kamenný obchod značky v Bratislave.

Súčasťou firmy je aj pár ďalších ľudí, ktorí s Dominikou a jej rodinou zdieľajú víziu a svojimi schopnosťami prispievajú k tomu, aby sa povesť značky šírila ďalej.

Momentálne firma vyrába výživové doplnky, kozmetiku, ale aj pôvodne zamýšľané biodegradovateľné čističe pod značkou Chistee či rastlinné boostre. V budúcnosti sa MALINNA° chystá preraziť aj v ďalších krajinách EÚ.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie