Slovenský dizajnér zverejnil vizualizácie chystaného lietajúceho auta AirCar

  • Nové AirCar má dizajn športového auta
  • Vzlietnuť bude môcť až do výšky 3 kilometre
TASR
  • Nové AirCar má dizajn športového auta
  • Vzlietnuť bude môcť až do výšky 3 kilometre

Štefan Klein je slovenský dizajnér a konštruktér, ktorý stojí za slávnym Aeromobilom. Z projektu odišiel v roku 2017 a pustil sa do novej myšlienky AirCar. Na svojom Instagrame včera zverejnil viacero fotografií, ktoré zobrazujú vizualizácie futuristicky vyzerajúceho auta.

Podľa popisu ide práve o nové AirCar. „AirCar má siluetu dynamickej formy veľmi blízkej forme športového auta. Tím otestoval model v mierke 1:1 pri hmotnosti 300 kg, ktorý im dal velmi veľa údajov.  Je schopný stabilného letu aj v kritických režimoch. AirCar s novými patentmi a technickými riešeniami môže mať štvorsedadlovú verziu, čo bývalé riešenie neumožňovalo a tiež dvojmotorovú verziu výhodnú pre AeroTaxi. Vízia ide ďalej až k možnosti obojživelnéjo vozidla,“ povedal Klein na svojej sociálnej sieti.

zdroj: Screenshot z Instagramu @Klienvision_official

Čítaj viac TU>>Do AeroMobilu vstupujú významní investori z Číny a Izraela

Zatiaľ ide iba o vizualizáciu. Auto bude môcť vzlietnuť do výšky 3 km a dosahovať rýchlosť 250 km za hodinu. Jeho spotreba bude 7 litrov benzínu na 100 kilometrov a transformácia zaberie iba 120 sekúnd. Maximálny dolet je momentálne 1000 kilometrov.

Zdroj: KleinVisionOfficial Instagram

Redakcia Startitup oslovila dizajnéra, správu budeme aktualizovať o jeho vyjadrenie.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech