Slovenský ESET prekonáva vlastné rekordy. Tržby prekonali magickú hranicu

  • Spoločnosti ESET sa aj v roku 2019 podarilo zlepšovať hospodárenie a opäť zaznamenať rekordné tržby i zisk
  • Firma prekročila v tržbách po prvýkrát pol miliardy eur
ESET campus vizualizácia
Vizualizácia ESET/Ateliér11
  • Spoločnosti ESET sa aj v roku 2019 podarilo zlepšovať hospodárenie a opäť zaznamenať rekordné tržby i zisk
  • Firma prekročila v tržbách po prvýkrát pol miliardy eur

ESET je firmou, ktorá robí Slovensku dobré meno aj vo svete. Nedávno prekonala ďalší míľnik. V tržbách prekonala po prvýkrát v histórií pol miliardovú hranicu. Informovala o tom spoločnosť v tlačovej správe.

Spoločnosť ESET, ktorá je jedným z globálnych lídrov v kybernetickej bezpečnosti, zverejnila svoje hospodárske výsledky z individuálnej účtovnej závierky za rok 2019. Aj uplynulý rok bol pre spoločnosť ESET pozitívnym, spoločnosť rástla a ukázalo sa to aj na tržbách a zisku.

Dobrý hospodársky výsledok

Spoločnosti ESET sa aj v roku 2019 podarilo zlepšovať hospodárenie a opäť zaznamenať rekordné tržby i zisk. Po prvýkrát prekročili tržby spoločnosti pol miliardovú hranicu a dosiahli 526,6 milióna eur, čo predstavuje približne 8,5 % medziročný rast. Čistý zisk spoločnosti zaznamenal medziročný rast až o 14% a prekročil 77,7 milióna eur.

„Pol miliardová hranica predstavuje ďalší míľnik za našim cieľom stať sa jedným z troch najväčších globálnych dodávateľov bezpečnostných riešení na svete a presiahnuť miliardovú hranicu,“ hovorí Richard Marko, generálny riaditeľ spoločnosti ESET.

Slovenské video z prvej po-corona párty ovládlo internet: „Keď robíme video s našimi ľudmi, vždy to ide hore ako voda z čerpadla“

Najsilnejším regiónom z pohľadu tržieb zostáva naďalej Európa, Blízky východ a Afrika (EMEA), ktorý sa na tržbách podieľa až 53 % podielom. Nasleduje Severná Amerika (NORAM) s 25 % podielom  a Ázia a Pacifik (APAC) s 22 % podielom. Najväčší medziročný nárast tržieb na úrovni 9 % zaznamenal región APAC najmä vďaka výborným výsledkom spoločnosti ESET v Japonsku.

Spomedzi krajín rástla najviac Česká republika a to až o 23 %. Tržby rástli aj na Slovensku, za minulý rok dosiahli 18 miliónov eur pri 10 % medziročnom raste. Spoločnosť ESET konsoliduje a zdaňuje príjmy zo sveta na Slovensku a za minulý rok vykázala daň z príjmu vo výške viac ako 19 miliónov eur.

Investície prúdia do výskumu

Spoločnosť ESET je najväčšou slovenskou firmou v oblasti informačných technológií. Jej produkty sa predávajú vo viac ako 200 krajinách a teritóriách na svete, globálne zamestnáva približne 1 800 ľudí, pričom približne tretina pracuje vo vývoji a výskume.

„Naše technológie chránia celosvetovo viac než 2 miliardy používateľov internetu či mobilných zariadení. Tieto úspechy ako aj kontinuálny rast by neboli možné bez investícií do vývoja a výskumu. Tieto investície sme za posledných 5 rokov zdvojnásobili,“ uzatvára Richard Marko, generálny riaditeľ spoločnosti ESET.

Poznámka: Dáta v tlačovej správe pochádzajú z individuálnej účtovnej závierky spoločnosti ESET, spol. s r.o.

Zdroj: ESET

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech