Slovenský raper spustil davovú psychózu. Vypredal tisíce kusov špeciálnej bankovky len za 4 minúty

  • Behom štyroch minút sa vypredalo všetkých 5 000 kusov
  • Každý jeden kus je unikátny kvôli číslovaniu a sériovému kódu
Bankovka 0 euro Souvenir
Bankovka 0 euro Souvenir, Facebook/Separ/reprofoto, Ruka hore/reprofo
  • Behom štyroch minút sa vypredalo všetkých 5 000 kusov
  • Každý jeden kus je unikátny kvôli číslovaniu a sériovému kódu

Známy slovenský raper, ktorého všetci poznajú pod umeleckým menom Separ, dnes ráno spustil predaj vlastnej bankovky v hodnote 0 eur s názvom „0 Euro Souvenir“ a behom štyroch minút vypredal všetkých 5 000 kusov.

Ako na sociálnej sieti uviedol Separ: „Ďakujem vám, bankovka sa vypredala za 4 minúty… Neviem, či to nie je aj rekord… Náklad bol rovnaký ako vždy, 5 000, viac ich robiť asi nebudeme, aj keď nátlak z vašej strany je enormný, asi by sme ich vypredali aj 100 000, ešte raz ďakujeme.“

Dakujem vam, bankovka sa vypredala za 4 minuty.. Neviem ci to neni aj rekord.. Naklad bol rovnaky ako vzdy 5000, viac…

Posted by Separ on Friday, November 18, 2022

Na portáli Ruka hore sa uvádza, že predaj bankoviek bol spustený v rovnaký deň a v presnom čase Separovho narodenia, a to 18.11 o 8:45. Behom štyroch minút sa bankovky úplne vypredali.

Pri popise produktu je napísané, že každý jeden kus je unikátny kvôli číslovaniu a sériovému kódu, presne tak, ako je to pri pravých bankovkách. Zákazníkovi však nebol umožnený výber bankovky s konkrétnym sériovým číslom, bankovky boli rozosielané v náhodnom poradí.

Cena jednej bankovky je 3 eurá. Maximálny limit na zakúpenie bol 100 kusov.

Zberateľská bankovka

Separ tak vytvoril a rozpredal zberateľskú bankovku, ktorá je vyrobená zo 100-percentného bavlneného papiera, ktorý sa používa pri výrobe pravých bankoviek.

Oficialna zberatelska euro bankova s mojou podobiznou🤯 rovnaku mal z cz/sk interpretov iba majster Karel Gott.. Ma vodotlac aj ochranne prvky ktore euro bankovky maju, par stoviek uz kupili zberatelia z roznych krajin EU.. Kupis ju za 3€ na e shope ruka hore uz 18.11. na moje narodeniny.. Mudrlanti ktori tomu nerozumeju, vase zbytocne vyjadrenia si kludne nadrvte do papierika, pridajte tabak a sfajcite ich.. diky

Posted by Separ on Monday, November 14, 2022

Táto bankovka bola vytvorená ako prvá svojho druhu a je oficiálnym a zároveň originálnym konceptom výroby napodobenín bankoviek, ktoré slúžia ako suvenír.

Na rozdiel od klasických pravých bankoviek nie je určená na použitie v platobnom styku, no napriek tomu obsahuje viaceré ochranné prvky ako hologram, mikrotlač či UV ochranné prvky. Čítačka bankoviek Separovu bankovku vyhodnotí ako neplatnú, čo značí, že v prípade jej použitia na platobné účely bude detekovaná ako neplatná.

Bankovka bola vytvorená a vyrobená v spoločnosti Oberthur Fiduciaire, ktorá stojí aj za výrobou pravých bankoviek.

„0 Euro Souvenir“ má veľkosť eurobankovky, ktorá má nominálnu hodnotu 20 eur, je fialovej farby, aby pripomínala eurobankovku v hodnote 500 eur. V strede je zobrazená tvár Separa a jeho podpis.

Bankovka na bazoši

Po tom, čo Separ predal všetkých 5 000 bankoviek behom štyroch minút, sa na portáli Bazoš začali objavovať inzeráty, ktoré ponúkajú Separovu 0 Euro bankovku za pomerne vyššiu sumu. 

Jeden z inzerentov v ponuke napísal: „Mám 10 ks. Najlepšia ponuka berie, možnosť kúpiť všetky alebo aj 1 ks.“ V cenovom popise má pritom udanú hodnotu 50 eur.

Predaj 0 euro bankovky Separa
zdroj: Bazoš.sk/reprofoto

Ďalší inzerent predáva Separovu bankovku za 40 eur. Ako uviedol: „Predám Separovu bankovku. Vypredaná emisia za 4 minúty. Cena 40 €.“ Objavila sa aj rekordná predajná suma 0 Euro bankovky. Dotyčný bankovku v hodnote 3 eurá predáva za rovných 100 eur.

Na druhej strane mince sú aj zberatelia, ktorí bankovky zbierajú. Ak sa im nepodarilo bankovku zakúpiť včas, práve pre takých sú inzerenti ponúkajúci Separovu bankovku momentálne vhodní.

„Zdravíčko, som zberateľ a rád by som si kúpil 10 ks Separovej 0 Eurovej bankovky, ak máte niekto záujem o predaj, ponúknite mi cenu, určite sa dohodneme,“ uviedol na Bazoši záujemca o 0 Euro Souvenir bankovku.

Zdroje: Facebook/Separ, Ruka hore, Bazoš

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá